Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Puchar Polski: Odra Wodzisław lepsza od Decoru Bełk w rzutach karnych [ZDJĘCIA]

04.05.2023 08:58 | 2 komentarze | zibi

W dniu 3 maja 2023 (Środa) roku odbył się emocjonujący finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik pomiędzy Odrą Wodzisław a zespołem Decor Bełk. Mecz był zacięty i obie drużyny dały z siebie wszystko, aby zdobyć upragnione trofeum.

Odra Wodzisław zdobywcą Pucharu Podokręgu Rybnik / Fot. Z.Harazim

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków z obu stron, jednak to piłkarze z Bełku zdołali zdobyć pierwszego gola. Po chwili wodzisławianie odpowiedzieli swoim trafieniem i na tablicy mieliśmy remis. Nieco później Odra odniosła kolejne dwie bramki, ustalając wynik na 3:1 i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Decor Bełk mocno naciskał i zdołał odrobić straty, zdobywając dwie bramki i wyrównując wynik na 3:3. Mimo starań obu drużyn żadna z nich nie była w stanie strzelić zwycięskiego gola, dlatego o losach meczu zadecydowały rzuty karne.

Puchar Polski podokręgu Rybnik: Odra Wodzisław - Decor Bełk / Fot. Z.Harazim

Rzuty karne okazały się niezwykle emocjonujące. Na początku strzelcy obu drużyn  popełniali błędy, jednak później niektórzy z nich zdołali zdobyć bramki, co w finalnym rezultacie dało zwycięstwo Odry Wodzisław 3:1

Mecz był niezwykle wyrównany i emocjonujący, a obie drużyny zasłużyły na uznanie za walkę do ostatniego gwizdka sędziego. Ostatecznie jednak to Odra Wodzisław cieszyła się ze zdobycia Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik.