4 liga: Unia Turza remisuje na własnym boisku ze Spójnią Landek [ZDJĘCIA]

26.03.2023 20:03 | 1 komentarz | zibi

Na inaugurację pierwszego domowego spotkania w tym sezonie Unia Turza zremisowała ze Spójnią Landek 1:1.

Pierwszy mecz tej wiosny na własnym obiekcie Unia zremisowała ze Spójnią 1:1 Fot. Z.Harazim

Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę i zdobyć bramkę. W 27. minucie Spójnia Landek wyprowadziła skuteczną akcję, którą zakończył Daniel Sobas, strzelając pierwszą bramkę dla gości.

Unia jednak nie poddała się i przez cały mecz walczyła o wyrównanie. W końcowej fazie spotkania, w 81. minucie, udało  się doprowadzić do remisu. Strzelcem bramki dla Turzy był Wojciech Wenglorz, który świetnie wykorzystał sytuację podbramkową.

Mecz był bardzo emocjonujący i zacięty, obie drużyny grały ambitnie i walczyły do końca. Ostatecznie, po pełnych emocji 90 minutach, zakończył się wynikiem 1:1. Unia mogła być trochę zawiedziona, że nie udało się wygrać na własnym boisku, ale poziom gry obu zespołów był bardzo wysoki.

Po meczu:

Po dzisiejszym spotkaniu poprosiliśmy trenera Unii — Ryszarda Wieczorka o krótki komentarz:

Ryszard Wieczorek trener Unii Turza Śląska

Trudny mecz przeciwnik bardzo głęboko ustawiony trzeba wtedy szukać gry atakiem pozycyjnym. Boisko w Turzy jest wąskie jeszcze jesteśmy po zimie wiele takich stykowych piłek, które rządziły tym graniem, no i tak jak to zwykłe jest, jak się na tym poziomie straci bramkę, to jest jeszcze trudniej, bo morale nie są wysokie tych zawodników tu jest największy problem najwięcej do popracowania, ale były momenty w drugiej połowie, gdzie zmiennicy wnieśli trochę więcej ożywienia wprowadzili to udało się tylko jedną bramkę strzelić. Natomiast wiele jest do do poprawy w tym zespole. Musimy nad tym pracować, żeby ta płynność w grze była większa od tego, co brakowało.

Jakieś zastrzeżenia co do dzisiejszego sędziowania:

Dzisiaj sędzia starał się jak wszyscy, piłkarze też nie są w formie wielu zespołach, bo to po zimie się wszystko dopiero budzi. Gramy drugi mecz w tak trudnych warunkach na Czańcu było podobnie nie udało się piłki prowadzić, nie dało się płynnie właśnie operować i tak samo sędziowie też muszą wejść w sezon. Także nie mam zastrzeżeń.

Unia Turza — Spójnia Landek 1:1 (0:1)