Czwartek, 8 czerwca 2023

imieniny: Medarda, Maksyma, Wilhelma

RSS

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk w Wodzisławiu Śl. Trenował młodych bokserów [ZDJĘCIA]

26.03.2023 16:55 | 0 komentarzy | juk

- Boks to nie jest okładanie się po głowach - mówił w Wodzisławiu Śl. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk do młodych adeptów boksu.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk w Wodzisławiu Śl. Trenował młodych bokserów [ZDJĘCIA]
Trening odbył się 24 marca w Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śl. W zajęciach wzięło udział ponad 30 osób. (fot. Justyna Koniszewska)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To nie była kurtuazyjna wizyta, a profesjonalny, intensywny trening pod okiem Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka oraz trenera Jana Dobrzyjałowskiego. Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Boxing Odra” z Wodzisławia Śl. oraz przedstawiciele United Fight Club z Rybnika, RMKS Rybnik oraz Klubu SANDA z Wodzisławia Śl. usłyszeli wiele cennych rad oraz ciekawostek.

Trening odbył się 24 marca w Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śl. W zajęciach wzięło udział ponad 30 osób. - Jesteśmy tu po to, żeby was wesprzeć radami, coś podpowiedzieć. Boks to nie jest okładanie się po głowach. To sport, w którym jeśli chce się osiągnąć sukces, trzeba być świetnie przygotowanym fizycznie i wytrzymałym. Kondycja to podstawa. A poza tym zasady są dość proste: trzeba więcej ciosów zadać, a jak najmniej przyjąć – mówił Krzysztof Włodarczyk. Dodał, że mimo trenowania boksu już od 28 lat do każdego kolejnego treningu podchodzi z należytym zaangażowaniem i ambicją.

Trening dostarczył młodym adeptom boksu cenną wiedzę od najlepszego z możliwych nauczycieli. Zwróćmy uwagę, że Włodarczyk aż sześciokrotnie w karierze wygrywał walki o tytuł mistrza świata. Stoczył 66 zawodowych walk, z czego wygrał aż 62. To były mistrz świata organizacji WBC oraz były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej. We wrześniu skończy 42 lata.