Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Odra Wodzisław zaprezentowała piłkarzy. Średnia ich wieku to nieco ponad 20 lat [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]

19.02.2023 19:32 | 1 komentarz | juk

Powracają ligowe rozgrywki rundy wiosennej sezonu 2022/2023 w piłce nożnej. Z tej okazji w miniony piątek (17.02) zawodnicy i sztab szkoleniowy Odry Wodzisław zaprezentowali się fanom. - Będziemy walczyć do upadłego, aby Odra wygrała każdy mecz - zapowiedzieli.

Odra Wodzisław zaprezentowała piłkarzy. Średnia ich wieku to nieco ponad 20 lat [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]
Głównym punktem piątkowego spotkania, które zorganizowano w Piwiarni Warka w Wodzisławiu Śl. była prezentacja drużyny, a w szczególności nowych nabytków Odry. (fot. Justyna Koniszewska)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Głównym punktem piątkowego spotkania, które zorganizowano w Piwiarni Warka w Wodzisławiu Śl. była prezentacja drużyny, a w szczególności nowych nabytków Odry. - Przyszło do nas 11 nowych zawodników - poinformował Marcin Piwoński, prezes Odry Wodzisław Śląski. Dodał, że przez ostatnie miesiące sztab analizował kadrę. - Dobieraliśmy ich charakterologicznie - mówił zwracając uwagę, że średnia wieku całej drużyny wynosi 20,86.

Nowymi zawodnikami Odry Wodzisław zostali: Robert Poźniak, Michał Batelt, Szymon Mroczko, Jakub Białas, Łukasz Gajda, Maksymilian Roguła, Marcin Oślizlok, Mateusz Popczyk, Miłosz Pietrowski oraz Mikołaj Karwot. Podczas spotkania przekazano kibicom, że klub rozwiązał kontrakty z szóstką piłkarzy z Ukrainy. Do drużyny ma dołączyć jeszcze dwóch zawodników. Ich nazwiska mają zostać niebawem upublicznione.

- Runda wiosenna, będzie walką o każdy punkt - mówił trener Piotr Hauder. - Ci zawodnicy to żołnierze, którzy są w stanie sprostać temu zadaniu. Ale jako drużyna, bo pojedynczo nikt nie jest w stanie nic zrobić. Pracują bardzo solidnie i uczciwie. Nie ma zawodnika, który się miga od treningów i leniuchuje - dodał. Zapowiedział, że razem sztab szkoleniowy oraz zawodnicy będą walczyć do upadłego, aby Odra wygrała każdy mecz. Kapitan Odry Wodzisław zauważył, że boisko zweryfikuje ich jako drużynę. - Jesteśmy dobrze przygotowani do rudny wiosennej. Wychodząc na boisko będziemy mieli w głowie jeden cel - zdobyć trzy punkty - mówił. Zaprosił także fanów do kibicowania na trybunach. - Ten doping wiele to dla nas znaczy - podkreślił.

W trakcie spotkania w imieniu udziałowców niebiesko-czerwonych zabrał głos Michał Piotrowski. - Cieszę się, że możemy się tu spotkać i wspierać odrę. Myślę, że z tą ekipą damy rady. Było nas więcej, ale niektórzy zrezygnowali. Czekamy na następnych. Jeżeli ktoś miałby chęć i ochotę wspomagać nieco inaczej ten klub to zapraszam - mówił.

Przypomnijmy, że obecnie niebiesko-czerwoni grają w grupie III w III lidze. W sezonie 2021/2022 zdobywając 43 punkty, uplasowali się na 11 miejscu.

Całe spotkanie relacjonowaliśmy na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych