Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Stowarzyszenie „Jastrzębski Sport” nawiązało współpracę z „Korfantym”

15.02.2023 15:13 | 0 komentarzy | KaBa

Stowarzyszenie „Jastrzębski Sport” rozwija swoją działalność i zachęca młodych jastrzębian do zainteresowania się działalnością tej organizacji. W tym celu pomiędzy Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego a Stowarzyszeniem „Jastrzębski Sport” podpisano umowę o współpracy.

Stowarzyszenie „Jastrzębski Sport” nawiązało współpracę z „Korfantym”
Historia GKS Jastrzębie jest przedmiotem zainteresowania stowarzyszenia „Jastrzębski Sport”. Fot. Biuro Prasowe GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stowarzyszenie „Jastrzębski Sport” nawiązało współpracę z „Korfantym”

Stowarzyszenie "Jastrzębski Sport" jest inicjatywą społeczną grupy miłośników i pasjonatów sportu w Mieście Jastrzębie-Zdrój, zostało założone w 2019 roku. Jednym z celów organizacji jest prowadzenie działalności edukacyjnej, a także organizowanie imprez, wystaw tematycznych, prelekcji.

Dyr. Ewa Mentel i prezes Adam Cieślak zawarli porozumienie o współpracy

Dyr. Ewa Mentel i prezes Adam Cieślak zawarli porozumienie o współpracy

- Porozumienie, jakie zawarliśmy z Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju ma na celu zachęcenie młodzieży do włączenia się w działalność stowarzyszenia. Nasz miasto ma ciekawą historię związaną również z różnymi dyscyplinami sportowymi i warto ją poznawać. Chcielibyśmy dać uczniom możliwość aktywnego włączenia się w nasze inicjatywy. Pole współpracy jest szerokie, może to być pomoc przy organizacji imprez, fotografowanie czy przeprowadzanie wywiadów ze sportowcami - mówił Adam Cieślak, prezes stowarzyszenia.

Dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel zauważa pozytywne aspekty zawartej współpracy.

- Uczniowie zapoznają się z historią jastrzębskiego sportu, która jest ważną częścią historii naszego miasta. Wezmą udział w prelekcjach i spotkaniach poświęconych tym zagadnieniom. Chętni będą mogli aktywnie włączyć się w działalność stowarzyszenia podczas organizacji różnych imprez, spotkań, czy innych przedsięwzięć - podkreślała dyrektor.

Działalność stowarzyszenia „Jastrzębski Sport” przyczynia się do powstania lokalnej tożsamości. Sport jest nieodłączną częścią miasta, ale też trenowanie niektórych dyscyplin zaczęło się u nas na długo przed uzyskaniem praw miejskich. Warto, aby mieszkańcy, szczególnie młodzi, zapoznali się z tą historią.