Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Juniorzy z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla mistrzami Śląska

06.02.2023 14:26 | 0 komentarzy | dud

W niedzielę w jastrzębskiej Hali Sportowej przy ul. Reja 10 zakończył się turniej finałowy o mistrzostwo województwa śląskiego w kategorii juniorów. Najlepszą drużyną w stawce okazała się ekipa Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Tuż za podium na Śląsku uplasował się drugi z juniorskich zespołów JW. „Jedynka” awansowała do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Pierwszy zespół juniorów z Akademii Talentów zdominował turniej finałowy Mistrzostw Śląska. Drużyna wygrała wszystkie swoje spotkania, tracąc w nich zaledwie jednego seta. Strata partii przydarzyła się juniorom dopiero w meczu finałowym przeciwko zespołowi Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Z dobrej strony w turnieju pokazał się również drugi zespół juniorski. Drużyna w meczu o brąz przegrywała już 0:2 w setach z Hemarpolem Norwid Częstochowa, ale zdołała doprowadzić do wyrównania w partiach. Ostatecznie uległa jednak rywalom po zaciętym tie-breaku zakończonym wynikiem 15-17.

Akademicy otrzymali również kilka nagród indywidualnych, a MVP turnieju został wybrany zawodnik JW, Ukrainiec Jaroslav Horobec.

Zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Piłki Siatkowej każdy klub może wystawić do rozgrywek centralnych tylko jeden zespół, w związku z czym w ćwierćfinale mistrzostw Polski wystąpi tylko „jedynka”.

Składy zespołów z Akademii Talentów:

AT JW I: Kisielewicz, Dudzik, Horobec, Szczurowski, Solarski, Dzienkowski, Strzymszok, Wiśniewski, Piksa, Granieczny, Łuczkowski, Brzostek, Łukasik, Rakowski.

AT JW II: Gromski A., Abram, Król K., Brym, Cieślik, Popiwczak F., Wykręt, Skulski, Śliwiński, Ostapczuk, Peliński, Gajek, Dudek P., Lewandowski, Matusiak, Stąporek.