Dramat w końcówce meczu RKK AZS Racibórz z ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski [ZDJĘCIA]

27.01.2023 22:52 | 0 komentarzy | tom

W piątkowy wieczór w Arenie Rafako w Raciborzu rozegrano zaległy mecz I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Drużyna RKK AZS Racibórz podejmowała na swoim terenie zawodniczki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski.

Gospodynie dobrze rozpoczęły piątkowe spotkanie. W pierwszej kwarcie zdobyły kilkupunktową przewagę nad rywalkami. Na przerwę do szatni schodziły z komfortem przewagi 8 punktów (41:33). Trzecia kwarta przebiegała na wyrównanym poziomie, jednak znów to RKK złapało parę punktów więcej. W ostatniej ćwiartce Olimpia ruszyła z kopyta - 11 punktów zdobytych bez straty. Racibórz zdobył jedno trafienie, a Wodzisław kolejne osiem. Zawodniczki Marcina Parzonki kompletnie się pogubiły oraz straciły skuteczność. Ogromna przewaga Olimpii w końcowce meczu zdecydowała o ich wygranej.

RKK AZS Racibórz - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 64:73 (18:15, 23:18, 19:17, 4:23)

RKK: Botorek A. 3, Stęc Z. 12, Ogrodowska J. 5,Sobczyk W. 6, Lewoń-Szczasny A. 10, Karwot J. 13, Chuda K. 4, Sobota J. 11. Trener: Marcin Parzonka.

ŻKK: Cichy M. 3, Walecka Z. 15, Hnida P. 21, Cichy L. 6, Pawlus W., Szewczyk W., Pluta M., Piechaczek A. 20, Karwot K., Pawuk P. 8. Trener: Ksawery Fojcik.

Spotkanie sędziowali: Sławomir Benek, Janusz Kaczmarczyk.

W sobotę o godzinie 14 odbędzie obie drużyny spotkają się ponownie na parkiecie w Wodzisławiu Śląskim.