środa, 22 marca 2023

imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

RSS

Fiński napastnik zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

27.01.2023 12:35 | 0 komentarzy | dud

Do JKH GKS Jastrzębie dołącza Lauri Huhdanpää. Dla fińskiego napastnika to powrót do Polskiej Hokej Ligi po kilku miesiącach spędzonych na Słowacji.

Fiński napastnik zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed rokiem 27-latek z Tampere dawał się we znaki JKH w ćwierćfinale play-off, a teraz zespół będzie liczyć na jego skuteczność pod bramką rywala. 

Lauri Huhdanpaeae (Huhdanpää) urodził się 7 kwietnia 1995 roku w Tampere. Przygodę z hokejem rozpoczął w miejscowej Tapparze, zaś w 2016 roku zadebiutował w Mestis, czyli na zapleczu ekstraklasy Suomi w barwach klubu Jokipojat z Joensuu. W tychże rozgrywkach występował bez przerwy do 2021 roku, grając dla ekip KeuPa HT, ponownie Jokipojat, IPK Iisamli i KooVee Tampere.

W sumie w Mestis rozegrał niemal ćwierć tysiąca spotkań, w których zaliczył ponad 120 pkt., przy czym zdecydowana większość z nich (ponad 80) to asysty. W 2021 roku po Huhdanpää sięgnęła Energa Toruń, z którą parokrotnie przyjeżdżał w tymże sezonie na Jastor, wpisując się zresztą do protokołu m.in. podczas pamiętnych spotkań ćwierćfinałowych.

Z kolei obecny sezon Fin rozpoczął w Podhalu Nowy Targ (zdobywając zresztą gola na Jastorze na inaugurację rozgrywek), ale ta przygoda zakończyła się rozstaniem z „Szarotkami” po zaledwie kilku spotkaniach. Kolejne miesiące Lauri spędził w słowackim HK Brezno, zaliczając osiem punktów w 24 spotkaniach. Dodać jednak należy, że drużyna ta traci obecnie do lokaty gwarantującej grę w play-off 14 pkt.

Lauri Huhdanpää związał się z klubem umową do końca sezonu. Jest trzecim Finem w aktualnej kadrze JKH GKS obok Oli-Petteriego Viinikainena i Tuukki Rajamaekiego.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl