środa, 1 lutego 2023

imieniny: Brygidy, Ignacego, Renaty

RSS

Chlew w centrum miasta?

29.11.2022 12:29 | 4 komentarze | web

Złośliwy komentarz tygodnia Bożydara Nosacza.

Chlew w centrum miasta?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie tak dawno sąsiad straszył mnie, że jak tak dalej będzie wszystko drożeć, to wrócimy do zakładania minichlewików na działkach, w których będziemy hodować materiał na rolady i schabowe. Sąsiad widzi w tym pomyśle jeszcze taki plus, że przynajmniej nie będzie mu śmierdzieć w mieszkaniu, bo świnka na bieżąco zutylizuje odpady organiczne.

Słowa sąsiada przypomniały mi się, kiedy czytelnik przesłał mi zdjęcia skwerku w, było nie było, centrum Raciborza, na którym ktoś postawił dwie tablice z mało reprezentacyjnymi napisami „Eko-chlew”. Przeprowadzona przeze mnie wizja lokalna obecności świń nie stwierdziła, a tylko kupę wyschniętych krzaków, traw i chwastów. Eko czy nie, żaden chlew w centrum chyba miastu nie przystoi. Nawet jeśli w tak brutalnym określeniu tego konkretnego skwerku jest sporo przesady, to zakładam, że autorowi opisu nie chodziło o zaproszenie chętnych do ekologicznej hodowli trzody chlewnej, ale raczej o zrobienie porządku. Pytanie, czy wie o tym właściciel działki, która chyba jest wystawiona na sprzedaż.

Na wszelki wypadek „cynk” od czytelnika podaję dalej, z nadzieją, że nie skończy się na usunięciu krytycznych tabliczek.

bozydar.nosacz@outlook.com

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com