Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Jastrzębianka na podium zawodów rolkarskich

17.05.2021 20:30 | 8 komentarzy | kb

O rolkarstwie figurowym mało kto w Jastrzębiu słyszał. A to właśnie 15-letnia Zuzanna Jaskulska zajęła wysokie, 3 miejsce, na ogólnopolskich zawodach w rolkarstwie figurowym o Puchar ARUM Akademickiego Zespołu Sportowego.

Jastrzębianka na podium zawodów rolkarskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę do podwarszawskiej Warki zjechali z całego kraju adepci mało znanej, ale niełatwej dyscypliny, jaką jest rolkarstwo figurowe. Rozegrano ogólnopolskie zawody o puchar ARUM AZS. Wysokie, bo 3 miejsce, w kategorii juniorów (3 div) zdobyła jastrzębianka Zuzanna Jaskulska.

Lepszymi okazały się Klaudia Mucha z Klubu Mors Dębica, która uzyskała 28,01 punktów i Dagmara Gumieniak z MKS Rewia Warszawa z wynikiem 25,81. Zuzanna uzyskała wynik 25,66 punktów.

Rolkarstwo figurowe i łyżwiarstwo figurowe Zuzia trenuje od 3 lat. Rolki i łyżwy to dwie różne dyscypliny, które można naprzemiennie uprawiać. Nasza bohaterka w zimie trenuje na łyżwach na lodowiskach w Pawłowicach i Katowicach, natomiast w miesiącach letnich na rolkach jeździ dla utrzymania kondycji. Warto zaznaczyć, że Zuzia tych dyscyplin uczyła się sama, a zawody w Warce były jej pierwszymi, gdzie występowała wśród 12 zawodniczek trenujących na co dzień w klubach sportowych. Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne sukcesy.

Z pewnością o Zuzi Jaskulskiej jeszcze nie raz usłyszymy. Czas na rolki właśnie nadchodzi. Być może sukces młodej jastrzębianki stanie się inspiracją dla jej rówieśników.