Czwartek, 7 lipca 2022

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Bożydar Nosacz: Nieobecnym nie dajemy

06.05.2022 07:00 | 3 komentarze | web

Na kwietniowej sesji radnych miejskich poróżniła (jaka nowość, co nie?) kwota na świętowanie jubileuszu Tetraedru – formacji założonej w RCK przez Grażynę Tabor 30 lat temu - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Bożydar Nosacz: Nieobecnym nie dajemy
Od lewej: radna Zuzanna Tomaszewska, radny Paweł Rycka, radny Michał Kuliga.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ten amatorski teatr ma na koncie wiele znaczących sukcesów, swoją przygodę z teatrem zaczynało w nim wiele osób, które dziś tworzą lub występują na scenach całej Polski. Ciekawostka – swój epizod miał w nim także nasz kulturalnik i były wiceprezydent Michał Fita.

Wiceprezydent Dawid Wacławczyk chciałby przeznaczyć na to świętowanie – w formie festiwalu teatralnego z artystami ściągniętymi z całego kraju – 70 tys. zł. Opozycja, ustami radnego Pawła Rycki, uznała taki wydatek za zbyt wysoki, a przynajmniej na tyle wysoki, że chciała poznać szczegóły. Wacławczyka nie było na sali (delegacja) i nikt nie był w stanie opowiedzieć co będzie się działo na tym festiwalu. Swoją drogą, podejście bardzo ciekawe, zaproponować coś, a potem wyjechać, nie wtajemniczyć nikogo w sprawę, licząc że „jakoś to będzie”. Sprawy wprawdzie broniła jak lwica radna Zuzanna Tomaszewska, prosząc by radni zaufali organizatorom imprezy, czyli RCK, ale zaufanie zaufaniem, a konkretów zabrakło. Ostatecznie wydatek wstrzymano, a temat ma wrócić za miesiąc.

Kliknij, aby powiększyć.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty