Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Zameczek Czernica wygrał w Lubomi [ZDJĘCIA]

17.03.2022 14:39 | 0 komentarzy | dud

W niedzielnym meczu pierwszej wiosennej kolejki ligi okręgowej Zameczek Czernica wygrał na wyjeździe z Silesią Lubomia 3:1 (0:0).

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem walki, czasem na granicy faulu. Nie padły w niej żadne bramki, choć kilka okazji do tego było. W 19. minucie takową miała Czernica, ale najpierw strzał Mateusza Pawlaka odbił Leszek Romański, bramkarz gospodarzy, a dobitka Marcina Sobczaka zatrzymała się na obrońcach. W odpowiedzi po szybkiej kontrze Filip Kiełkowski trafił w poprzeczkę. W 35. minucie faulowany na linii pola karnego był Mariusz Reguła, a sędzia podyktował jedenastkę. Romański jednak wyczuł intencje Sobczaka.

Po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał. Już po czterech minutach gry na prowadzenie wyszedł Zameczek. Wrzutkę z lewej strony Norberta Franke strzałem głową na bramkę zamienił Sobczak. Kilkanaście minut później Lubomia była bliska wyrównania, ale Dmytro Svintsitskyi, golkiper gości wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem gospodarzy. W 62. minucie Czernica podwyższyła prowadzenie. Kontrę Pawlaka prawą stroną sfinalizował Franke. Silesia jednak nie odpuszczała. W 67. minucie jeden z jej zawodników trafił słupek, a minutę później po rzucie rożnym w zamieszaniu pod bramką Czernicy najlepiej odnalazł się Marcin Szymiczek i zdobył kontaktową bramkę. Kilka minut później blisko swojej drugiej bramki był Franke, ale piłka po jego strzale została wybita z linii bramkowej przez obrońcę miejscowych. Kolejne minuty to próby strzałów z dystansu zawodników Lubomi, ale wszystkie padły łupem bramkarza przyjezdnych. Tymczasem w 86. minucie szybka dwójkowa kontra Patryka Krzysztonia (który przejął piłkę na 16 metrze i popędził do przodu) z Sobczakiem zamknęła mecz bramką snajpera Zameczku.

LKS Silesia Lubomia - LKS Zameczek Czernica 1:3 (0:0)

• 0:1 - Marcin Sobczak (49.)
  • 0:2 - Norbert Franke (62.)
  • 1:2 - Marcin Szymiczek (68.)
  • 1:3 - Marcin Sobczak (86.)

Lubomia: Leszek Romański - Oleksandr Shevelyukhin, Kamil Rogalski, Błażej Biły (35. Adam Melc), Filip Kiełkowski, Marcin Szymiczek, Dawid Lenart, Aleksander Kwiek, Mariusz Adaszek, Michał Kolorz - Mariusz Pawełek.

Czernica: Dmytro Svintsitskyi - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Karol Bochenek, Mariusz Reguła - Norbert Franke (88. Patryk Łanoszka), Aleksander Szweda (85. Michał Świdergoł), Mateusz Pawlak (65. Szymon Kaizik) - Marcin Sobczak.

Żółte kartki: Romański, Kwiek, Lenart - Sobczak.