Sobota, 20 lipca 2024

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Justyna Święty-Ersetic przed nowym sezonem: najważniejsze, że jestem zdrowa

14.01.2022 18:53 | 1 komentarz | ma.w

MEDIA. W krótkim wywiadzie dla Interii Sport raciborska lekkoatletka stwierdziła, że przygotowania do sezonu z czempionatami Świata i Europy idą w dobrym kierunku.

Justyna Święty-Ersetic przed nowym sezonem: najważniejsze, że jestem zdrowa
Justyna Święty-Ersetic cieszy się, że skończyły się jej problemy zdrowotne i do ważnych startów w 2022 roku szykuje się w lepszych warunkach niż rok wcześniej (fot. Fanpage JŚ-E)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podwójna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio stwierdziła, że w 2022 roku „będzie co robić”. - Najważniejsze że jestem zdrowa, bo ostatnio zdrowie szwankowało i dlatego zeszły rok był dla mnie ciężki - przyznała Justyna Ersetic-Święty.

Biegaczka z raciborskich Ocic poinformowała, że czeka ją na początek kilka startów w rywalizacji halowej.

- Przygotowuję się do Halowych Mistrzostw Świata. Później, latem będą Mistrzostwa Świata na stadionie otwartym i Mistrzostwa Europy - stwierdziła zapytana przez Interię Sport o planowane na ten rok wyzwania sportowe.

Przypomnijmy, że w najważniejszym sportowym podsumowaniu roku - Plebiscycie Przeglądu Sportowego Justyna Święty-Ersetic jako jedna z biegaczek sztafety mieszanej, która w Tokio sięgnęła po złoto, zajęła z nią 7 miejsce na 10 sklasyfikowanych i 20 nominowanych.

- To ogromne wyróżnienie, bo grono było piekielnie mocne, zjawiło się w nim multum medalistów i to fantastyczni sportowcy. Jestem troszeczkę zawiedziona, że sztafeta kobieca („Aniołki Matusińskiego”) nie zmieściła się w 10-tce, bo to był nasz największy sukces sportowy w karierze - oznajmiła absolwentka ZSOMS Racibórz w Interii Sport. Święty-Ersetic sama głosowała na Roberta Lewandowskiego, który wygrał Plebiscyt.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka