Piątek, 20 maja 2022

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

ZNP Racibórz przygotowało ponad pięćdziesiąt paczek świąteczny dla samotnych i potrzebujących pracowników oświaty

22.12.2021 08:57 | 1 komentarz | web, ż

Związek Nauczycielstwa Polskiego w Raciborzu ponownie zorganizował charytatywną zbiórkę dla samotnych oraz potrzebujących emerytów i pracowników oświaty z terenu działania oddziału.

ZNP Racibórz przygotowało ponad pięćdziesiąt paczek świąteczny dla samotnych i potrzebujących pracowników oświaty
Anna Nowak-Malcherek, wiceprezes Oddziału Międzygminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Raciborzu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 2012 r. zainicjowaliśmy charytatywną, związkową akcję skierowaną do naszych emerytowanych koleżanek i kolegów, którzy byli samotni lub pozostawali w trudnej sytuacji życiowej. Już po pierwszym roku wiedzieliśmy, że jest to trafiony pomysł, bo spotkał się

z dużym zainteresowaniem pracowników oświaty i odwzajemnił ciepłymi słowami podziękowań ze strony obdarowanych osób. W każdym kolejnym roku przybywało darów oraz osób, do których taką paczkę dostarczaliśmy. Z sygnałów docierających do nas wynika,

że obdarowani bardzo cenią sobie fakt, że ktoś interesuje się ich losem i o nich pamięta. Jest to szczególnie ważne dla osób samotnych i starszych. Sam fakt, że ktoś ich odwiedzi w tym przedświątecznym okresie, wzbudza wiele pozytywnych emocji, tym bardziej, że pandemia dodatkowo spotęgowała izolację. W każdym roku wkładamy wiele wysiłku w odnalezienie osób, które pomocy potrzebują, a same o nią nie wystąpią.

Z roku na rok ilość darów przekazywanych przez ludzi dobrej woli jest większa. W 2012 r. paczkę taką otrzymało 10 osób, a w tym roku, jubileuszową X Świąteczną Paczką ZNP obdarowano 53 osoby.

W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce oraz koleżeńską wrażliwość i solidarność w tym pięknym przedświątecznym czasie.

Za Zarząd Oddziału ZNP w Raciborzu
Teresa Ćwik