Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

BOŻYDAR NOSACZ: Kabaret starszych panów

25.11.2021 07:00 | 2 komentarze | web

Bożydar Nosacz nie ma litości dla radnych z Raciborza - Piotra Klimy i Henryka Mainusza. I dobrze, bo takiej żenady w raciborskim samorządzie nie było już dawno.

BOŻYDAR NOSACZ: Kabaret starszych panów
Miejska Konserwator Zabytków Maria Olejarnik i wiceprezydent Dawid Wacławczyk.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mogę się założyć, że (niestety) dożyjemy czasów, kiedy dziadek, który weźmie wnuczkę na kolana, żeby przeczytać jej bajkę, będzie zagrożony policyjnym dochodzeniem. Do tego doprowadzi nas tropienie molestowania seksualnego w różnych gestach czy słowach sympatii i bliskości, które to szaleństwo coraz bardziej się rozpędza. Ale miejska konserwator Maria Olejarnik nie jest wnuczką radnych Klimy i Mainusza, nie przyszła na komisję słuchać bajek (choć nieraz się tam różne bajki opowiada), a wszyscy spotkali się w ramach pełnienia obowiązków publicznych, a nie prywatnej biesiady.

Nawiązuję do wydarzenia tak absurdalnego, że aż trudno byłoby w nie uwierzyć, gdyby nie relacja dziennikarza i nagrania z posiedzenia komisji gospodarki. W skrócie: najpierw żartobliwie dwaj seniorzy raciborskiej rady zaproponowali pani konserwator, żeby usiadła komuś (im?) na kolanach. Potem przewodniczący komisji Piotr Klima i wiceprezydent Dawid Wacławczyk kłócili się (rywalizowali?) o to, obok kogo ma ona siedzieć podczas swojej wypowiedzi. Na końcu przewodniczący potraktował wiceprezydentów Wacławczyka i Dominika Koniecznego (oburzonych jego postępowaniem), jak przygłupawych chłoptasiów, obiecując im podarki, w zamian za to, żeby przestali stroić fochy (cytuję: „Kupię wam coś. Co mam wam kupić? Kupię i wam przyniosę, będziecie mieli na Mikołaja”). Szczegółową relację z posiedzenia komisji można przeczytać tutaj: Kolana radnego. Niewinny żart czy brak szacunku dla urzędnika?

Zapewne raciborski samorząd ma ważniejsze problemy niż ten powyżej. Ale to jeszcze nie powód, by takie głupie zachowania kwitować wzruszeniem ramion lub obracać w równie prymitywne żarciki. Zwłaszcza, że to szkodzi wszystkim. Nie tylko podsyca zjawisko, o którym pisałem na początku, ale także ośmiesza samorząd, który i bez nich jest za co krytykować.


Od redakcji: Ten felieton ukazał się 23.11 w "Nowinach Raciborskich", jeszcze przed przeprosinami Piotra Klimy wyrażonymi na sesji rady miasta 24.11 (informacja o nich dostępna jest tutaj: https://www.nowiny.pl/184258-piotr-klima-przeprasza-i-prosi-o-zamkniecie-jego-sprawy-przed-swietami.html).


  • Kolana radnego 7 wiadomości, 63 komentarze w dyskusji, 30 zdjęć, 1 film

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Maria Olejarnik

Maria Olejarnik

Miejski Konserwator Zabytków w Raciborzu

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz