Poniedziałek, 6 grudnia 2021

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Od soboty druga korekta rozkładu w powiecie wodzisławskim

20.10.2021 20:02 | 1 komentarz | informacja prasowa

Jak już zapowiadaliśmy przed nami korekta rozkładu jazdy w powiecie wodzisławskim. Zmiany wejdą w życie 23 października i są już widoczne w elektronicznym rozkładzie jazdy na stronie mzkjastrzebie.com (górny prawy róg ekranu).

Od soboty druga korekta rozkładu w powiecie wodzisławskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gruntowna zmiana rozkładu jazdy na tak dużym obszarze (Marklowice, Mszana, Pszów, Radlin, Rydułtowy, Wodzisław Śląski) jest skomplikowanym i czasochłonnym przedsięwzięciem. Dlatego konsultacje z pasażerami prowadzone są dwuetapowo.

1 września zakończył się etap pierwszy

Wówczas, na podstawie opinii samorządów, których sprawa dotyczy i ponad 100 wniosków mieszkańców wszedł w życie nowy rozkład jazdy. Przez trzy kolejne tygodnie pasażerowie mogli go oceniać i wnioskować o dodatkowe korekty, tak by efekt końcowy był optymalny. Wpłynęło ok 150 wniosków. Zdecydowaną większość z nich uwzględniono. Skorygowano m.in. godziny odjazdów autobusów z wielu przystanków, przywrócono przystanek przy ul. Obywatelskiej w Rydułtowach i uruchomiono nową linię 210 z Radlina przez Pszów do Wodzisławia Śląskiego. 

– Wejście w życie nowego rozkładu jazdy nie oznacza, że zmiany są już niemożliwe. Oczywiście korekty uzasadnione i ważne z punktu widzenia pasażerów zawsze będziemy analizować i ewentualnie wprowadzać w życie – mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie.