środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Trwa konkurs na najlepszy specyfik ziołowy w ramach projektu "Polsko-czeska integracja? Naturalnie!"

20.10.2021 13:32 | 0 komentarzy | NM

Stowarzyszenie Lyskor ogłosiło konkurs na najlepszy specyfik ziołowy – syrop, specyfik lub napar.  Jeżeli uwielbiasz zielarstwo i jesteś blisko z naturą, to zdecydowanie warto się zgłosić do 3 listopada.

Trwa konkurs na najlepszy specyfik ziołowy w ramach projektu "Polsko-czeska integracja? Naturalnie!"
foto: Unsplash
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trwa konkurs na najlepszy specyfik ziołowy w ramach projektu "Polsko-czeska integracja? Naturalnie!"

Zioła to wspaniały dar natury. Wiele z nich ma właściwości kojące i uspokające, niektóre działają leczniczo, a odpowiednio przygotowane napary pysznie smakują i mogą zastąpić tradycjną herbartę.  Naturalne, ziołowe kosmetyki wracają do łask, tak samo jak syropy z tymianku czy innych ziół, które świetnie zwalczają kaszel. 

Stowarzyszenie Lyskor ogłosiło konkurs na najlepszy specyfik ziołowy w ramach projektu "Polsko-czeska integracja? Naturalnie!", do którego można zgłaszać sie aż do 3 listopada. 

Celem konkursu jest integraja gmin Lyski, Kornowac, Jejkowice, Gaszowice, Pszów oraz oraz obszaru działania czeskiego partnera – obec Bolatice. 

Wziąć udział można w trzech kategoriach:

- kosmetyk,

- napar, 

- syrop

Chodzi o to, by przyrządzić wyjątkową recepturę z naturalnych składników, prezentując dary Matki Natury. Należy pokazać, jak lokalne rośliny i zioła mogą pozytwnie wpłynąć na zdrowie i urodę.

Warunki uczestnictwa:

- konieczne jest wypełnienie karty zgłoszenia wraz z akceptacją zasad określonych w regulaminie i podpisaniem oświadczeń zawartych na karcie zgłoszenia oraz dostarczenie jej do biura LGD LYSKOR do dnia 3 listopada br. do godz. 15:30.

Możliwe jest również przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres biuro@lyskor.pl. W takim wypadku oryginał wypełnionego i podpisanego zgłoszenia należy dostarczyć w dniu spotkania podsumowującego projekt, które odbędzie się 10 listopada br. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszowicach (ul. Rydułtowska 7).

Szczegółowych informacji nt. konkursu udzielają pracownicy biura LGD telefonicznie pod numerem 32 440-76-01 w godzinach pracy tj. od pn do pt 7:30 – 15:30.

Czytaj podobne