Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Roweroholicy upamiętnią Bjorga Lambrechta

18.10.2021 11:13 | 0 komentarzy | NM

Już 30 października na trasie Rybnik-Rudy-Sośnicowice-Chudów-Bełk-Rybnik odbędzie się grupowy przejazd rowerowy, upamiętniający zmarłego na 3 etapie Tour de Pologne, Bjorga Lambrechta. 

Roweroholicy upamiętnią Bjorga Lambrechta
Bjorg Lambrecht zmarł wskutek wypadku podczas Tour de Pologne. Miał zaledwie 22 lata (fot. Jérémy-Günther-Heinz Jähnick/wikipedia, CC).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Roweroholicy upamiętnią Bjorga Lambrechta

Do tragedii doszło podczas Tour de Pologne na trasie w Bełku, 5 sierpnia 2019 roku. Bardzo młody, bo jedynie 22-letni Bjorg Lambrecht uległ nieszcześliwemu wypadkowki, który doprowadził do śmierci. 

Bjorg był utalentowanym sportowcem, który wiele sukcesów miał jeszcze przed sobą. Niestety, niefortunny zbieg okoliczności pokrzyżował srebrnemu medaliście Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym dalszą karierę. 

Na szczęście pamięć o nim pozostała w sercu kibiców i współzawodników. 30 października o godzinie 9 rano na trasie Rybnik-Rudy-Sośnicowice-Chudów-Bełk-Rybnik odbędzie się upamiętniający go przejazd rowerowy. W Bełku, na miejscu wypadku młodego kolarza, zostaną zapalone znicze. 

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/457553505666888/?ref=newsfeed