Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Koniec remontu skarpy przy LKS Rogów

17.10.2021 10:53 | 0 komentarzy | apa

Majowa nawałnica spowodowała wiele szkód na terenie gminy Gorzyce. Najbardziej ucierpiał Rogów. Urząd Gminy Gorzyce zapowiadał usuwanie powstałych szkód i jedną z inwestycji już zrealizowano. 

Koniec remontu skarpy przy LKS Rogów
Zakończony został remont skarpy i dojścia do ul. Palarni w Rogowie. Fot. Urząd Gminy Gorzyce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nawałnica, która przeszła przez nasz region 12 i 13 maja spowodowała liczne straty. W gminie Gorzyce największe spustoszenie wyrządziła w 5 z 12 sołectw, a dokładnie w: Bluszczowie, Rogowie, Bełsznicy, Osinach i Czyżowicach. - Odnotowaliśmy wiele zniszczeń infrastruktury gminnej - przyznał w maju wójt gminy Daniel Jakubczyk. W Rogowie stwierdzono tych szkód najwięcej. Uszkodzone zostały przydrożne skarpy, powstały wyrwy w rowach, ubytki w jezdniach asfaltowych przy ulicach: Palarni (zniszczony całkowicie most w ciągu drogi), Rogowiec, Leśnej (zniszczony rów), Raciborskiej i Wodzisławskiej. Doszło także do zniszczenia modernizowanego rowu na Rogowcu oraz do uszkodzenia na cmentarzu komunalnym i przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Skarpa już jest naprawiona 

Zakończył się remont skarpy znajdującej się na terenie klubu sportowego LKS Rogów. Została ona umocniona na długości 58,44 m, wyremontowano także dojście do ul. Palarni o powierzchni 49,05 m2 z kostki brukowej grubości 6cm i schody terenowe. Zostało zrobione umocnienie skarpy o powierzchni 45m² płytami ażurowymi, drenaż 68,5m i odbudowano ogrodzenie na długości 66,5m. Dodatkowo, zostały wykonane 2 studnie, nowy odcinek drenażu i podłączenie tego odwodnienia nowym  ciągiem kanalizacyjnym. Koszt realizacji został określony na około 165 000 zł. Remont rozpoczął się 14 lipca i zakończył się 22 września 2021 roku.