Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Ważna wygrana GKS-u Jastrzębie

17.10.2021 10:11 | 1 komentarz | dud

GKS Jastrzębie odniósł pewne i zasłużone zwycięstwo 3:1 z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi, Górnikiem Polkowice. Wszystkie gole dla GKS-u zespołu zdobył Daniel Rumin.

Od początku spotkanie było bardzo otwarte, co zaowocowało wieloma sytuacjami podbramkowymi. W 6. minucie dobrej okazji nie wykorzystał Kamiński, któremu oddanie strzału utrudniał skutecznie obrońca, a po chwili świetną interwencją popisał się Reclaf, broniąc groźne uderzenie Sypka. Po chwili na tablicy wyników widniał już jednak wynik… 2:0. Na przestrzeni kilkudziesięciu sekund dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Rumin, który najpierw wykorzystał błąd defensywy Górnika, a po chwili z bliska skierował futbolówkę do bramki.

W 20. minucie Daniel Rumin po raz trzeci wpisał się na listę strzelców, ale sędzia, po analizie VAR, odgwizdał pozycję spaloną. W 23. minucie dobrą okazję do zdobycia kontaktowego gola mieli goście, którzy jednak nie wykorzystali rzutu wolnego wykonywanego tuż sprzed pola karnego. W pierwszej połowie Szymańskiego dwukrotnie mógł pokonać jeszcze Zalewski. Najpierw oddał „centrostrzał”, który bramkarz przyjezdnych zdołał wybić na róg, a po kilkudziesięciu sekundach zawodnik przymierzył w długi róg, ale ponownie górą był Szymański. Od 42. minuty goście grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Biernat za faul na wychodzącym na czystą pozycję Kamińskim.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy GKS wyszedł z kontrą, której nie zdołał wykończyć Rumin, uderzając obok słupka. Następnie inicjatywę przejął Górnik, co zakończyło się golem zdobytym w 58. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się Sypek. Odpowiedź GKS-u była błyskawiczna i po chwili ponownie prowadził różnicą dwóch goli, a hat-tricka skompletował Rumin, wykorzystując długie podanie z głębi pola.

Im bliżej było końca spotkania, tym większą przewagę osiągał GKS, co przekładało się na kolejne sytuacje bramkowe. Trzykrotnie na bramkę Górnika uderzał Handzlik, a oprócz tego próbowali także Słodowy, Feruga, Kamiński czy Witkowski, jednak uderzenia były albo niecelne albo dobrze spisywał się Szymański.

Ostatecznie po dobrym spotkaniu GKS odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo, dzięki któremu opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie rozegra w niedzielę, 24 października, kiedy to zmierzy się na wyjeździe z Odrą Opole.

GKS Jastrzębie - Górnik Polkowice 3:1 (2:0)

• 1:0 - Daniel Rumin 10’
  • 2:0 - Daniel Rumin 12’
  • 2:1 - Jakub Sypek 58’
  • 3:1 - Daniel Rumin 59’

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf - 3. Mateusz Słodowy, 4. Szymon Zalewski (68, 77. Remigiusz Borkała), 5. Michał Bojdys, 7. Jakub Niewiadomski (75, 19. Łukasz Gajda), 8. Kamil Jadach (46, 21. Adrian Balboa), 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński, 17. Dawid Witkowski, 23. Konrad Handzlik (87, 20. Daniel Feruga), 99. Daniel Rumin (87, 24. Filip Łukasik).

Górnik Polkowice: 74. Jakub Szymański - 3. Mateusz Magdziak, 11. Dominik Radziemski, 13. Adrian Purzycki (46, 8. Bruno Żołądź), 17. Mariusz Szuszkiewicz (77, 31. Dorian Krakowski), 20. Jakub Sypek, 23. Eryk Sobków (61, 7. Kajetan Szmyt), 25. Karol Fryzowicz, 27. Marcin Biernat, 30. Kamil Wacławczyk (46, 10. Maciej Pałaszewski), 37. Mateusz Piątkowski (45, 5. Paweł Kucharczyk).