Czwartek, 7 lipca 2022

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Za nami powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. "Nie pracujemy dla nagród, ale przyjmujemy je z dumą" mówili nauczyciele [ZDJĘCIA]

13.10.2021 18:51 | 3 komentarze | juk

Dziś (13.10) w Wodzisławiu Śl. odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wręczono nagrody pedagogom, którzy w minionym roku wyróżnili się osiągnięciami w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Pogratulowano również laureatom Nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratora Oświaty. Co najważniejsze jednak podziękowano oraz złożono najserdeczniejsze życzenia nauczycielom i osobom związanym z oświatą.

Za nami powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. "Nie pracujemy dla nagród, ale przyjmujemy je z dumą" mówili nauczyciele [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczystość, która odbyły się w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie minutą ciszy uczczoną pamięć wszystkich nauczycieli zmarłych w minionym roku. Dalej głos zabrali zaproszeni goście. Na zakończenie uczestnikom spotkania zaprezentowano krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.

Szkoła powinna nauczyć młodego człowieka dokonywać mądrych wyborów oraz jak być odpowiedzialnym człowiekiem - mówił starosta Leszek Bizoń.

Słowa starosty

Jako pierwszy głos zabrał starosta Leszek Bizoń. W okolicznościowym przemówieniu podkreślał rolę nauczycieli i dawanego przez nich przykładu nie tylko w przekazywaniu wiedzy, ale również wychowaniu młodego pokolenia. - Szkoła jest instytucją, w której nie tylko przekazuje się wiedzę, ale przede wszystkim kształtuje się wartości i postawy niezbędne w życiu dorosłym jak: uczciwość, rzetelność, otwartość, samodzielność, ale także umiejętność współdziałania w grupie, kreatywność, odpowiedzialność i godność. Szkoła powinna nauczyć młodego człowieka dokonywać mądrych wyborów oraz jak być odpowiedzialnym człowiekiem - mówił Leszek Bizon podkreślając, że wszystko to dzieje się za pośrednictwem właśnie nauczycieli. Dalej zwracając się nie tylko do czynnych pedagogów, ale także osób związanych z oświatą i edukacją podziękował za miniony rok pracy. Podkreślał, że był on pewnego rodzaju lekcją wychowawczą zarówno dla uczniów i ich rodzin, jak i nauczycieli, a nawet dla organów prowadzących. Wszyscy bowiem musieli nauczyć się funkcjonować w pandemicznej rzeczywistości i realizować swoje zadania. Wyraził jednocześnie nadzieję, że wszyscy z tej "lekcji" wyciągnęli właściwe wnioski.

Kaganek oświaty

Gratulacje i życzenia w kierunku nauczycieli popłynęły również ze strony członki zarządu odpowiedzialnej za oświatę Kornelii Newy, przewodniczącej komisji oświaty, kultury i sportu rady powiatu wodzisławskiego Gabrieli Kiełkowskiej oraz starszej wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku Marioli Juraszek-Morawskiej.

Starsza wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku Mariola Juraszek-Morawska.

Ta ostatnia zwróciła uwagę, że pojęciem nierozerwalnie związanym z edukacją jest kaganek oświaty. - Jest to nic innego jak zapalona lampka oliwna dająca światło i rozświetlająca umysły uczniów - mówiła. - Istotną kwestią jest, by nauczyciele rozpalali w sobie chęć samodoskonalenia. Nie robicie tego tylko dla awansu, dla pieniędzy, ale po to, by móc kolejnym pokoleniom coś więcej przekazać, ale także, żeby mieć poczucie, że "ja nauczyciel jestem ważny, że ja nauczyciel coś sobą reprezentuje". Nie pozwólcie by w waszym życiu zawodowym światło kaganka oświaty, który macie rękach zgasł - podkreśliła.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski