Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Budziska z "Zieloną Pracownią". To już trzecia na terenie gminy Kuźnia Raciborska

04.10.2021 09:00 | 0 komentarzy | mad

Pracownia mieści się w Społecznej Szkole Podstawowej w Budziskach. Oficjalnego jej otwarcia dokonano w środę 29 września.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szkoła pozyskała dofinansowanie na jej wyposażenie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W sali, która została pięknie odnowiona i wyposażona w nowe meble oraz sprzęty uczniowie będą rozwiązywali zadania z botaniki, chemii, fizyki, anatomii człowieka.

Symbolicznego otwarcia „Zielonej Pracowni” dokonali: Adam Lewandowski, wiceprezes WFOŚiGW i Patryk Żemełka, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Budziska oraz uczniowie szkoły. Zaś na zakończenie spotkania goście w przyszkolnym ogródku posadzili krzewy owocowe.

50 tys. złotych dla Budzisk

Placówka w Budziskach na realizację zadania otrzymała 50 tys. złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (w ramach konkursu „Zielona Pracownia’2021” i „Zielona Pracownia_projekt’2021”).

- Zainteresowanie tymi konkursami jest cały czas bardzo duże. Poziom nasyłanych do nas projektów jest bardzo wysoki. I właśnie dlatego uznaliśmy, że powinniśmy zwiększyć tegoroczną pulę środków pierwotnie przeznaczonych na ten konkurs z 2 do ponad 2,3 mln zł - tak wyniki rozdania „Zielona Pracownia’2021” komentował Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

I jeśli chodzi o tę część, środki przeznaczono na 61 nowych pracowni ze 133 wniosków, które wpłynęły na konkurs. W przeważającej większości odbiorcami okazały się szkoły podstawowe (108 wniosków, a jedynie 25 wniosków to licea i technika). Wśród nadesłanych wniosków 50 placówek zostało nagrodzonych finansowo we wcześniejszym konkursie „Zielona pracownia_projekt’2021”.

Trzecia w gminie

- Jest to trzecia dofinansowana przez WFOŚiGW „Zielona Pracownia” w szkołach w gminie Kuźnia Raciborska - przypominają urzędnicy. W 2019 roku pracownię pozyskała Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej, a w 2020 roku (otwartą ją ze względu na pandemię w 2021 roku, czego dokonała księżna Sarah Ferguson) Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach. - Bardzo cieszymy się, że wszyscy uczniowie w naszej gminie mogą, ucząc się, korzystać z dobrze wyposażonych, nowoczesnych pracowni - podkreślono w urzędniczym komunikacie.

fot. UM Kuźnia Raciborska