Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Posadź drzewo, odbierz książkę. Startuje ogólnopolska akcja „Książka za drzewo”

28.09.2021 19:58 | 0 komentarzy | AgaKa

Podczas nowej akcji Fundacji Ekologicznej ARKI za każde posadzone drzewo będzie można otrzymać książkę. Natomiast wszystkie książki zostaną wcześniej zebrane podczas specjalnych zbiórek książek używanych, które odbędą się w całym kraju.

Posadź drzewo, odbierz książkę. Startuje ogólnopolska akcja „Książka za drzewo”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Celem naszej akcji jest nauka szacunku do książek i promocja czytelnictwa połączone z niezwykle ważną ideą sadzenia drzew – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji ARKA i pomysłodawca akcji. 

Zobacz, gdzie posadzono nowe drzewa

Jednocześnie startuje system wyboru i rezerwacji książek za posadzone wcześniej drzewa. Każdy uczestnik akcji będzie mógł wpisać posadzone drzewo lub drzewa na stronie www.ksiązkazadrzewo.pl Dzięki działającej na stronie „interaktywnej mapie Polski” będzie można zobaczyć gdzie dokładnie znajduje się nowe drzewo. W zamian za zasadzenia uczestnik otrzyma książkę z tzw. drugiej ręki, która pochodzić będzie od osoby, która wcześniej odda swoją książkę.

Początek akcji rozpocznie happening, który odbędzie się 29 września na Placu Zamkowym w Warszawie. Podczas inauguracji wspólnie z młodzieżą szkolną będzie można uczestniczyć w przestrzennych działaniach edukacyjnych m.in.: grze ekologicznej „Książka za drzewo”, „Eko Memory” oraz „Wielokąt edukacyjny”. Dodatkowo dla wszystkich uczestników inauguracji przeznaczono do rozdania ponad 100 książek.