Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Miłośnicy historii w Sławikowie, ekstremalny bieg w Rybniku i zakończenie sezonu motocyklowego. Sprawdź, co jeszcze będzie się działo w najbliższy weekend (24-26 września)

23.09.2021 13:30 | 0 komentarzy | żet

Imprez jest już zauważalnie mniej niż w końcówce lata, ale wciąż jest w czym wybierać - począwszy od biegów, przez festyn kulinarny, spotkanie grup rekonstrukcji historycznej po występ muzyczne i kabaretowe.

Miłośnicy historii w Sławikowie, ekstremalny bieg w Rybniku i zakończenie sezonu motocyklowego. Sprawdź, co jeszcze będzie się działo w najbliższy weekend (24-26 września)
Motocykliści z Raciborza zakończą sezon mszą świętą i ogniskiem.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

24 września (piątek)

Tu się śpiewa z Perspektywą

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na koncert, który odbędzie się w piątek 24 września o godzinie 18.00 w RCK DK "Strzecha". W programie usłyszymy polskie oraz zagraniczne utwory szeroko pojętej muzyki rozrywkowej takich artystów jak: Phil Collins, Michael Jackson, Mieczysław Szcześniak, Czesław Niemen, utwory pochodzące z musicali i bajek Disney'a, a nawet piosenkę aktorską. Wokalistki zaprezentują się zarówno w zespole jak i w występach solowych. Na pianinie akompaniował będzie Marek Kuder. Zobacz również: Tu się śpiewa z Perspektywą. Rozmowa z Joanną Skowyrą i Markiem Kuderem.

Festyn Rodzinny na Nowych Zagrodach

Na wydarzenie zapraszają Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu (Filia nr 8) oraz SP 18. W programie m.in.: konkursy literackie i plastyczne, gra terenowa „100 gwiazd pana Lema”, występy artystyczne i sportowe. Początek o godz. 18.00 przy ul. Żorskiej 2 w Raciborzu.

Festyn Ekologiczny

W piątek 24 września na rynku odbędzie się Festyn Ekologiczny (godz. 9.00 - 14.00) i rajd rowerowy. Na festynie zaprezentują się wychowankowie raciborskich placówek oświatowych z programem artystycznym o tematyce ekologicznej. Rajd rozpoczyna się o 15.30 na rynku. Trasa rajdu to ok. 8 km, głównie ścieżką rowerową po wałach, cel to gród przy Arboretum Bramy Morawskiej.

25 września (sobota)

Targ staroci i targ koński w Pietrowicach Wielkich

Impreza odbywa się na terenie centrum społeczno-kulturalnego (od wczesnych godzin porannych). Targowi staroci będzie towarzyszył targ koński. Wstęp wolny.

Odrzańska Odyseja

Impreza zotanie zorganizowana na przystani w Raciborzu. W programie m.in.: spacer fotograficzny szlakiem zabytków techniki, warsztaty modelarskie (klejenie modelu holownika rzecznego), warsztaty plastyczne dla dzieci. Więcej informacji TUTAJ.

Armagedon - Rybnik Kamień Extreme

Bieg z przeszkodami w Rybniku. Początek imprezy o godz. 9.00. Więcej informacji TUTAJ.

Hubertus na Ostrogu

Wydarzenie rozpocznie się od mszy świętej, która zostanie odprawiona przy ul. Huzarskiej (godz. 11.10). Na godz. 12.10 zaplanowano paradę konną ulicami miasta. Gonitwa za lisem o godz. 13.35.

I Piknik Militarny w Sławikowie

Fundacja Gniazdo, Gmina Rudnik oraz GRH Piechota Heer zapraszają na imprezę, która odbędzie się 25 września 2021 r. na terenie ruin pałacu w Sławikowie. Początek o godz. 13.00. W programie m.in. pokaz mody z epoki, rowery zabytkowe, prezentacja grup rekonstrukcyjnych z różnych okresów historycznych, koncert wokalny w wykonaniu Nadii Bober, dwie inscenizacje wojenne: 1939 i 1945 r. Ponadto: przejazd samochodami wojskowymi, strzelanie z wiatrówki i łuku, jazda na kucykach.

DzieJesie(ń) w Wodzisławiu Śląskim

Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 na wodzisławskim rynku. W programie m.in. jesienne dania, degustacje, konkursy na najlepsze powidła i szarlotkę, ekobazar i kwiatobazar, warsztaty, pokazy, koncerty. Więcej informacji TUTAJ.

Zlot Food Trucków na Zamku Piastowskim w Raciborzu

To impreza dwudniowa. Początek 25 września o godz. 12.00. Więcej informacji TUTAJ.

Za granicą żartu

25 września w Raciborskim Centrum Kultury wystąpi kabaret Nowaki. Początek o godz. 20.00. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/176463

26 września (niedziela)

Błękitna Wstęga Balatonu

12. edycja imprezy odbędzie się w niedzielę 26 września. Początek o godz. 8.30 w Ośrodku Rekreacyjnym Balaton. Więcej informacji TUTAJ.

Bieg profilaktyczny "Cukiereczki na start"

Impreza będzie połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz chorego raciborzanina. W trakcie imprezy będzie można spotkać się ze specjalistą od stopy cukrzycowej, dietetykiem, zbadać ciśnienie, dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej, zmierzyć poziom cukru oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Początek o godz. 10.00 na stadionie OSiR w Raciborzu. Więcej informacji TUTAJ.

Zakończenie sezonu motocyklowego w Raciborzu

O godz. 12.00 w kościele św. Mikołaja zostanie odprawiona msza z udziałem motocyklistów. Po mszy przejazd ulicami miasta do drewnianego kościółka w Pietrowicach Wielkich. Nieopodal kościółka zaplanowano ognisko.

Zakończenie lata w Marklowicach

W programie m.in.: występy artystyczne, atrakcje dla dzieci, plenerowy punkt szczepień przeciw COVID-19, punkt przyjmowania wniosków do programu Czyste Powietrze, punkt spisu - Narodowy Spis Powszechny. Impreza odbędzie się przy Remizie OSP na Górnioku. Więcej informacji TUTAJ.

Zlot Food Trucków na Zamku Piastowskim w Raciborzu

To impreza dwudniowa. Więcej informacji TUTAJ.

Koncert organowy na Ostrogu

O godz. 18.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Raciborzu rozpocznie się koncert uczniów i absolwentów klasy organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej i Stanisława Pielczyka. Więcej informacji TUTAJ.

Czytaj podobne