środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Na ulicy PCK nieźle trzęsie. Pasażerami samochodów

22.09.2021 08:07 | 2 komentarze | juk

Koleiny, nierówności i nawierzchnia z trylinki. W ten sposób można opisać około 100-metrowy odcinek ul. PCK w Wodzisławiu Śl., gdzie prócz bloków mieszkalnych znajduje się również Przedszkole Publiczne nr 5.

Na ulicy PCK nieźle trzęsie. Pasażerami samochodów
Nawierzchnia około 100-metrowego odcinka ul. PCK w Wodzisławiu Śl., gdzie prócz bloków mieszkalnych znajduje się również Przedszkole Publiczne nr 5, wykonana jest z trylinki.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ten fragment drogi to koszmar - mówią nam okoliczni mieszkańcy ul. PCK w Wodzisławiu Śl. korzystający z trylinkowego odcinka. - Wystarczy przejechać kilka metrów, a człowieka nieźle wytrząsie - podkreślają. Sprawą zainteresował się miejski radny Łukasz Chrząszcz, kierując do włodarzy miasta interpelację.

Interpelacja i pytania radnego

Radny Chrząszcz w piśmie zwrócił uwagę, że otrzymuje wiele zgłoszeń dotyczących złego stanu nawierzchni ul. PCK od mieszkańców, ale również od rodziców dzieci uczęszczających do PP nr 5. "W złym stanie jest zarówno główna część ulicy jak i ta przyległa do bloku nr 14-20. Ponadto mieszkańcy zwracają uwagę na małą liczbę miejsc parkingowych, gdzie parking naprzeciwko klatek 14-20 jest w części prostopadły, a w części równoległy" czytamy w interpelacji.

Dalej radny Chrząszcz zapytał, jaki jest orientacyjny koszt projektu remontu ul. PCK, ale nie tylko trylinkowego odcinaka, ale na całej jej długości. "Czy ulicę będzie można zgłosić do następnej edycji Funduszu Dróg Samorządowych lub innego programu dotacyjnego? Czy urząd miasta planuje doraźne polepszenie części ulicy przy bloku 14-20 wraz z chodnikiem? Czy analiza miejsc parkingowych weźmie również pod uwagę ul. PCK?" pytał włodarzy pan radny.

Odpowiedź urzędu

Odpowiedzi na interpelację udzieliła Aleksandra Latacz z Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śl. Poinformowała, że szacunkowy koszt dokumentacji projektowej remontu ul. PCK wynosi 64 tys. zł. "W przypadku otrzymania środków finansowych na ten cel podejmiemy działania w kierunku wykonania dokumentacji, tak by w przyszłości mieć możliwość aplikowania o dofinansowanie" czytamy w odpowiedzi. Jak dalej wyjaśniała Aleksandra Latacz, w ramach bieżącego utrzymania dróg usunięte zostaną ubytku w nawierzchni dróg i chodników.

Zwróciła także uwagę, że choć ul. PCK znajduje się na obszarze objętym analizą parkingową, to w rejonie klatek 14-20 nie zostanie liczba miejsc parkingowych zwiększona. Dlaczego? Okazuje się, że w tym miejscu zlokalizowana jest droga dojazdowa wraz z placykiem do zawracania, a nie miejsca parkingowe.