Jastrzębski Węgiel zajął trzecie miejsce w Turnieju Legend

21.09.2021 14:19 | 0 komentarzy | dud

Jastrzębski Węgiel zajął 3. miejsce w Turnieju Legend w Nysie. Drużyna wystąpiła w nyskich zawodach w mocno odmienionym składzie.

Z uwagi na braki kadrowe spowodowane kontuzjami oraz obowiązkami reprezentacyjnymi kadrowiczów w Mistrzostwach Europy zespół wystąpił na Opolszczyźnie w eksperymentalnym składzie. Z ekipy, która będzie tworzyć drużynę Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2021/2022, w Nysie pojawiło się tylko siedmiu zawodników.

Na nyski turniej do drużyny dołączyli: libero z Akademii Talentów Aleksander Piksa (rocznik 2005), przyjmujący z Akademii Talentów Dominik Czerny (tegoroczny mistrz świata U-19), rozgrywający Kamil Strzymszok (trenuje z pierwszym zespołem od początku okresu przygotowawczego), a także przyjmujący Krystian Bangrowski (pozyskany tymczasowo z TS Volley Rybnik).

O skali kłopotów kadrowych niech świadczy fakt, że zarówno w pierwszym, jak i drugim meczu zespół musiał posiłkować się zawodnikami drużyn przeciwnych. W czwartek do ekipy dołączył przyjmujący Stali Kamil Dębski, natomiast w piątek – przyjmujący Cuprum Wojciech Ferens.

W półfinale turnieju drużyna JW uległa gospodarzom, nyskiej Stali 0:3 (23:25, 21:25, 17:25). W piątkowym meczu o trzecie miejsce JW pokonał zaś Cuprum Lubin 3:2 (25:22, 20:25, 15:25, 25:22, 15:13). W finale zmierzyły się Stal Nysa oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W obecnym tygodniu do klubu wracają kadrowicze, a w piątek już z nimi w składzie prezentacja zespołu i mecz pokazowy z Fenerbahce Stambuł.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl