Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Udana inauguracja JKH GKS-u Jastrzębie

18.09.2021 07:53 | 0 komentarzy | dud

JKH GKS Jastrzębie znakomicie rozpoczął piętnasty sezon w historii występów w hokejowej elicie. W piątkowy wieczór zespół pokonał w wyjazdowych derbach GKS Tychy 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) po golach Samuela Mlynarovicia, Egilsa Kalnsa i Artursa Sevcenko, zgarniając na Stadionie Zimowym zasłużone trzy punkty.

Początek zawodów należał wprawdzie do gospodarzy, którzy nie zdołali wykorzystać m.in. niemal dwóch minut gry w podwójnej przewadze, jednak z czasem to jastrzębianie przejęli inicjatywę. Jej efektem było trafienie Samuela Mlynarovicia, który już po kilkunastu sekundach kary dla Kamila Wróbla strzałem z dystansu zaskoczył Ondreja Raszkę.

Druga odsłona wyglądała podobnie, bowiem początek znów należał do tyszan, a wraz z upływem czasu szala przechylała się na stronę mistrza Polski. Podopieczni Roberta Kalabera raz po raz niepokoili Raszkę, którego w 36. minucie po uderzeniu Vitalijsa Pavlovsa uratowała poprzeczka. W końcu jednak na pół minuty przed syreną kapitalnie pod bramką gospodarzy zachował się Egils Kalns, który zwodem zmylił obrońcę rywali, a następnie podwyższył wynik.

W trzeciej tercji zespół gości kontrolował przebieg zawodów aż do 55. minuty, kiedy to po strzale Kamila Wróbla krążek po rykoszecie trafił w Patrika Nechvatala w... plecy i znalazł drogę do siatki. Na więcej tyszan nie było już stać, a brązowych medalistów zdołał jeszcze w ostatnich sekundach dobić strzałem do pustej bramki Arturs Sevcenko.

Tym samym cennym triumfem w Tychach jastrzębianie rozpoczynają sezon, w którym będą chcieli obronić tytuł. Na radość z wygranej na Zimowym nie ma jednak czasu, ponieważ już w niedzielę na Jastorze zamelduje się kolejny pretendent do medali, GKS Katowice.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

• 0:1 Mlynarović (Bryk, Rac) 17:14, 5/4
  • 0:2 Kalns (Pavlovs, Jass) 39:31
  • 1:2 Wróbel (Marzec, Sergushkin) 54:31, 5/4
  • 1:3 A. Sevcenko 59:58 (do pustej bramki)