Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Najlepsi uczniowie Raciborza. Dyplomy i stypendia rozdano w RCK. Prymusom gratulował prezydent

17.09.2021 09:26 | 0 komentarzy | ma.w

- Naszym celem jest dowartościowanie tej cennej części naszej społeczności, jaką jest młodzież, a szczególnie ta osiągająca najlepsze wyniki w nauce - mówił w RCK prezydent Raciborza Dariusz Polowy. W czwartek 16 września dokonano uroczystego rozdania dyplomów i stypendiów za wyniki w nauce w II półroczu roku szkolnego 2020/2021.

Najlepsi uczniowie Raciborza. Dyplomy i stypendia rozdano w RCK. Prymusom gratulował prezydent
Uroczystość wręczania stypendiów wróciła do RCK po przerwie pandemicznej. Wcześniej prezydent Polowy odwiedzał poszczególne placówki i tam gratulował prymusom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Skierował „wielkie gratulacje, wielkie słowa podziękowania” za to, że młodzi ludzie mają „dość siły i determinacji w świecie pełnym pokus znaleźć to, co najważniejsze”. - To umiejętność realizowania siebie i osiągania celu - stwierdził Dariusz Polowy.

Włodarz dodał, że w tej drodze uczniowie nie są sami. - Są z nimi nauczyciele, opiekunowie i rodzice. Im także dziękuję - usłyszeli zgromadzenia w sali widowiskowej centrum.

Prezydent Polowy oznajmił, że sam ma 3 synów i jeden z nich jeszcze się uczy.

- Musiałem odświeżyć wiadomości na temat największego wspólnego podzielnika czy najmniejszej wspólnej wielokrotności. Starsi synowie wspominają po latach, że tato znalazł czas by pomóc w matmie - powiedział gospodarz wydarzenia.

Zaapelował do laureatów, aby ci „co chodzą do szkoły i biorą udział w zajęciach, nie ustawali w tym, co osiągnęli”. - Abyście kiedyś w przyszłości potrafili pomóc swoim dzieciom w nauce - życzył uczniom.

- Powodzenia i do zobaczenia za pół roku na kolejnym rozdaniu nagród - zakończył prezydent swoją przemową, otwierającą uroczystość.

Obostrzenia pandemiczny zmusiły organizatorów do podziału imprezy na 2 części, bo publika mogła zająć tylko 75% pojemności sali.

Rozdano 217 stypendiów, 9 dotyczyło osiągnięć artystycznych. Najwięcej stypendystów mają największe raciborskie szkoły. 12 raciborzan może się pochwalić średnią 6.0.

Część artystyczną wypełniły występy Julii Mielnik z zespołu wokalnego Perspektywa z RCK (zaśpiewała „Overjoyed” S. Wondera) i Hanny Kąś z SKZR Źródło, uczestniczki niedawnych Mistrzostw Polski Mażoretek w Raciborzu (układ solo z pomponami). Uroczystość poprowadził naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Żychski.

Najwyższe średnie w raciborskich szkołach (z rozdania 16 września):

  • Julia Sarniak 6,00 SP15
  • Alicja Grzyb 6,00 SP15
  • Witold Piasecki 5,92 SP18
  • Agnieszka Szałek 5,92 SP18
  • Michał Muchorowski 6,00 ZSP 1
  • Robert Giera 6,00 ZSP 2
  • Karolina Janicka 5,86 ZSP 3
  • Ewelina Fulneczek 5,57 ZSP 4
  • Hanna Dudek 5,57 ZSP 4

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz