Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Patrol

Zderzenie citroena ze skuterem w Rudach. Kto zawinił?

15.09.2021 09:48 | 0 komentarzy | żet

Kierowca skutera trafił do szpitala na obserwację. Tam okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Zderzenie citroena ze skuterem w Rudach. Kto zawinił?
Strażacy udzielili pierwszej pomocy kierującemu skuterem mężczyźnie, a następnie przekazali go pod opiekę ratowników medycznych (fot. OSP Rudy).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

81-latek potrącił 44-latka

8 tys. zł strat - to finansowe skutki kolizji drogowej, do której doszło 14 września około godz. 16.56 na ul. Szybki w Rudach. Zderzyły się tam samochód osobowy citroen c3 oraz motorower.

Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi z Raciborza i Rybnika oraz strażacy-ochotnicy, a także ratownicy medyczni i policjanci. Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala. Okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci ustalili, że winę za spowodowanie kolizji ponosi kierujący citroenem 81-letni mężczyzna, który potrącił 44-letniego kierowcę skutera. Stróże prawa ukarali 81-latka mandatem.

Gaz w bloku, pożar w lesie, osy i szerszenie

14 września strażacy interweniowali jeszcze przy ul. Wandy w Raciborzu (godz. 9.04). Zgłaszający informowali o zapachu gazu, który miał być wyczuwalny w budynku. Strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego nie stwierdzili obecności gazu w atmosferze. Piszemy o tym tutaj:

O godz. 10.19 strażacy interweniowali w rejonie ul. Rudzkiej w Kuźni Raciborskiej. Grzybiarze zauważyli niewielki pożar w lesie. Do akcji skierowano sześć zastępów strażaków, służby leśnej oraz policję. Paliła się ściółka leśna na powierzchni kilku metrów kwadratowych. Strażacy ugasili ogień, przekopali ściołę, a na koniec sprawdzili miejsce kamerą termowizyjną. Piszemy o tym tutaj:

Ponadto strażacy usuwali gniazda os i szerszeni w Górkach Śląskich (ul. Ofiar Oświęcimskich), Łubowicach (ul. Eichendorffa) oraz Raciborzu (ul. Widokowa).

Oprócz tego strażacy zmyli plamę ropy z jezdnię ulicy Rybnickiej w Raciborzu<Racibórz ul. Rybnicka>. Przyczyną zdarzenia było uszkodzenie baku samochodu.

Czytaj podobne