Niedziela, 5 grudnia 2021

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Patrol

Strażacy i policjanci przez kilka godzin poszukiwali zaginionego raciborzanina

30.08.2021 13:29 | 0 komentarzy | żet

30-letni raciborzanin wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Zaniepokojona rodzina zaalarmowała policję. Akcję poszukiwawczą rozpropagowano również na Facebooku. Te działania przyniosły pozytywny skutek.

Strażacy i policjanci przez kilka godzin poszukiwali zaginionego raciborzanina
Akcję poszukiwawczą prowadzono m.in. na terenie Arboretum Bramy Morawskiej oraz zbiornika Racibórz Dolny. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poszukiwania zaginionego 30-latka rozpoczęto w sobotę 28 sierpnia około godz. 12.00. W działania zaangażowano m.in. pięć zastępów strażaków. Druhowie i policjanci przez cztery godziny przetrząsali okolice Lasu Obora oraz zbiornika Racibórz Dolny. Ostatecznie mężczyzna został odnaleziony w Rybniku. - Był cały i zdrowy - mówi nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Dodajmy, że tego dnia strażacy interweniowali jeszcze przy ul. Trulleya w Pietraszynie (godz. 00.35), gdzie wskutek uszkodzenia przyłącza wody doszło do zalania posesji.

Kolejna interwencja to ul. Czarnieckiego w Kuźni Raciborskiej (godz. 7.32), gdzie przepaliły się przewody elektryczne. Dwa zerwane przewody znalazły się na prywatnej posesji. Strażacy sprawdzili napięcie w przewodach, a następnie przekazali miejsce zdarzenia pracownikom pogotowia energetycznego, którzy usunęli awarię.

O godz. 17.36 dwa zastępy ochotników ugasiły pożar trawy oraz beli słomy w rejonie ul. Głównej w Rudzie. Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

Ostatnia interwencja strażaków polegała na usunięciu gniazda owadów, które zagrażyły mieszkańcom ul. Kornowackiej w Pogrzebieniu (godz. 19.14).

Czytaj podobne