Poniedziałek, 6 grudnia 2021

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

26.08.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

Nadchodzi kolejny weekend z dożynkami w powiecie raciborskim. Uroczyście dziękować za plony będą mieszkańcy kilku sołectw w gminach: Krzyżanowice, Pietrowice Wielkie, Rudnik i Kornowac. Sprawdź szczegóły.

Kolejne dożynki przed nami. Gdzie będą świętować w nadchodzący weekend?
W zeszły weekend świętowali m.in. mieszkańcy Rudyszwałdu (na zdj. przygotowania do korowodu)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krzyżanowice

Owsiszcze i Nowa Wioska (gm. Krzyżanowice)

Owsiszcze i Nowa Wioska łączy jedna parafia, dlatego też zgodnie z tradycją świętują wspólnie. Uroczystości zaplanowano na 28 i 29 sierpnia. W sobotę wieczorem odbędzie się zabawa, a w niedzielę msza św. w miejscowym kościele (o 10.00), później wyruszy korowód dożynkowy (o 14.00 przygotowania przy OSP w Owsiszczach, 14.30 wymarsz).

Rzuchów (gm. Kornowac)

Modzurów, Szonowice (gm. Rudnik)

Dwie rudnickie wioski: Modzurów i Szonowice, które łączy jedna parafia, będą świętować 29 sierpnia. Wówczas o godzinie 10.30 odbędzie się msza w kościele w Modzurowie. O godzinie 14.00 wyruszy korowód spod świątyni. Później festyn (szczegóły na plakacie):

Kobyla (gm. Kornowac)

Wieś będzie świętowała w niedzielę 29 sierpnia. Na 10.00 zaplanowano uroczystą mszę św. w miejscowym kościele. O 15.00 wydarzenie przeniesie się na miejscowe boisko, gdzie odbędzie się festyn sportowo-rekreacyjny.

Cyprzanów, Lekartów (gm. Pietrowice Wielkie)

Sołectwa będą świętować w niedzielę 29 sierpnia w kościele parafialnym w Cyprzanowie, gdzie na 11.00 zaplanowano uroczystą mszę. Około 30 minut wcześniej, z ul. Janowskiej, wyruszy korowód dożynkowy, który będzie kierował się w stronę świątyni. Po zakończeniu mszy św. będzie możliwość nabycia ciasta.

Rudnik, Strzybnik (gm. Rudnik)

W ramach świętowania Rudnik i Strzybnik, czyli sołectwa, które łączy jedna parafia, będą celebrować dożynki w trakcie uroczystej mszy świętej. Zaplanowano ją na 29 sierpnia, na godzinę 10.30.


Zobacz, jak świętowali mieszkańcy Moravi (gm. Krzanowice) oraz Bolesławia i Rudyszwałdu (gm. Krzyżanowice) w miniony weekend:


Czytaj również: Czytaj podobne