Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Moravia, Bolesław i Rudyszwałd organizują w najbliższy weekend dożynki. Co będzie się działo? [PROGRAMY]

20.08.2021 13:00 | 0 komentarzy | mad

Choć większość samorządów powiatu raciborskiego (oprócz gminy Kornowac) zrezygnowało z dożynek gminnych, to za plony będą dziękowały sołectwa, organizując mniejsze imprezy, ale nie mniej bogate w programy. W najbliższy weekend (tj. 21 i 22 sierpnia) takie spotkania odbędą się w dwóch gminach Raciborszczyzny: Krzyżanowicach oraz w Krzanowicach. Natomiast bez hucznych imprez, ale z uroczystymi mszami świętymi będą świętować w Roszkowie, Makowie i Żerdziach. Poniżej programy.

Moravia, Bolesław i Rudyszwałd organizują w najbliższy weekend dożynki. Co będzie się działo? [PROGRAMY]
Na zdjęciu KGW Zabełków podczas dożynek gminy Krzyżanowice, które w 2019 roku zorganizowało w sołectwie Rudyszwałd. W tym roku w tej miejscowości odbędzie się wiejskie święto plonów (fot. Mariusz Weidner).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Moravia (gm. Krzanowice)

Rudyszwałd (gm. Krzyżanowice)

Bolesław (gm. Krzyżanowice)

Roszków (gm. Krzyżanowice)

W niedzielę 22 sierpnia odbędą się także dożynki w Roszkowie. Na 10.30 zaplanowano uroczystą mszę świętą w miejscowym kościele.

Maków (gm. Pietrowice Wielkie)

W Makowie uroczystości kościele rozpoczną się o godzinie 11.00. Msza będzie połączona z 800-leciem wsi. Świętowanie jubileuszu w ramach wydarzenia kulturalnego przełożono na 2022 rok.

Żerdziny (gm. Pietrowice Wielkie)

Tego dnia świętować będą również Żerdziny. Na 12.00 zaplanowano mszę świętą w miejscowej kaplicy, wcześniej miejscowi pojadą do Cyprzanowa po proboszcza, bo do tej parafii ta wioska należy.


Czytaj również: