Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Strażacy, orkiestra i tort - tak Racibórz przywita podwójną medalistkę z Tokio Justynę Święty-Ersetic

09.08.2021 14:32 | 12 komentarzy | ma.w

Olimpijkę przywiozą na stadion miejski strażacy - ochotnicy i zawodowcy. Będą jej towarzyszyć od miejskich rogatek. Na Zamkową ma wjechać strażacka eskorta złożona z kilku wozów bojowych. Na miejscu odbędzie się wcześniej pokaz sztafety z biegaczami "Victorii". Wiceprezydent Wacławczyk przyjdzie na stadion ze złotymi słonecznikami oraz tortem.

Strażacy, orkiestra i tort - tak Racibórz przywita podwójną medalistkę z Tokio Justynę Święty-Ersetic
Na stadionie miejskim podwójną medalistkę przywita głos Piotra Kielara znanego konferansjera raciborskich wydarzeń sportowych. Na zdjęciu z Tomaszem Bielińskim wicedyrektorem ośrodka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zaczynamy o godz. 17.00 i będziemy czekali. By wypełnić ten czas oczekiwania, zorganizujemy dla zebranych pokazową sztafetę i być może jeszcze bieg dla dzieci na 400 m - mówi nam Paweł Król dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. W organizacji przywitania na Zamkowej pomagają mu m.in. Beata Monica-Szyjka i Pracownia Przyszłości.

Na stadionie mają być food tracki, żeby na miejscu można było się posilić w trakcie oczekiwania na Justynę Święty-Ersetic. Ta ma wysiąść z samochodu przy bramie stadionu i wejść prowadzona przez raciborską orkiestrę dętą Plania. Konferansjerem wydarzenia będzie Piotr Kielar ze starostwa powiatowego.

- To jest oddolna inicjatywa, Miasto użycza obiekt OSiR pod to wydarzenie. Będę reprezentował tam władze Raciborza. Przygotowaliśmy dla pani Justyny bukiet złotych słoneczników oraz okolicznościowy tort - zdradził nam pierwszy zastępca prezydenta Raciborza Dawid Wacławczyk (Dariusz Polowy przebywa na urlopie).

Wiceprezydent zaznacza, że na oficjalne gratulacje władz miejskich dla podwójnej medalistki igrzysk przyjdzie jeszcze czas (wstępnie jest to planowane w trakcie Dni Raciborza). Przewidziana jest dla niej nagroda finansowa, której wysokości jeszcze nie ustalono. Środki mają pochodzić z funduszu reprezentacyjnego prezydenta.

Co ciekawe, aktualnie Miasto nie ma umowy promocyjnej z Justyną Święty-Ersetic, którą zawierała z nią przez ostatnie lata. Wskutek ruchów budżetowych przy ustalaniu wydatków na promocję Raciborza rządząca miastem opozycja (Razem dla Raciborza/Niezależni Michała Fity) ucięła prezydentowi Polowemu m.in. te środki wydziału promocji.

Justyna Święty-Ersetic o powrocie do kraju: https://twitter.com/i/status/1424684090754801670

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka