Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Na Zamkowej w Raciborzu szykuje się wielkie powitanie Justyny Święty-Ersetic

08.08.2021 13:58 | 1 komentarz | ma.w

Po udanym kibicowaniu, przed ekranami w strefie kibica w ocickiej szkole, mąż i znajomi podwójnej medalistki z Tokio organizują kolejną imprezę dedykowaną Justynie Święty-Ersetic. W poniedziałek 9 sierpnia na stadionie miejskim, pod tamtejszym telebimem, będzie można na żywo spotkać się z bohaterką igrzysk. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 17.00.

Na Zamkowej w Raciborzu szykuje się wielkie powitanie Justyny Święty-Ersetic
Paweł Król kibicował Święty-Ersetic w strefie kibica w ocickiej szkole w sobotę. Tam rozmawiał z Michałem Fitą, który także należy do zagorzałych kibiców biegaczki - siąsiadki z dzielnicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W organizację wydarzenia w szkole zaangażowany był obok Dawida Ersetica m.in. Andrzej Skurk dyrektor ZSP nr 2. Teraz pałeczkę w tej sztafecie wdzięczności dla dokonań raciborskiej lekkoatletki przejął od niego inny dyrektor - Paweł Król z OSiR. Był obecny w sobotę w sali gimnastycznej, gdzie tłumnie pojawili się kibice i cieszyli wspólnie z sukcesu Święty-Ersetic, która w sztafecie 4x400 m wywalczyła olimpijskie srebro. Już tam wspólnie z mężem medalistki szef OSiR ustalił, że od godz. 17.00 w poniedziałek 9 sierpnia na stadionie będzie czekało na Justynę Święty-Ersetic specjalnie przygotowane podium i ośrodek otworzy się na kibiców, chcących z bliska obejrzeć słynną biegaczkę. - Założyliśmy, że całość przedsięwzięcia może potrwać między godz. 17, a 20. Szczegóły są jeszcze dogrywane. Pokażemy na telebimie zwycięskie biegi Justyny, będą na pewno gratulacje, okazja do autografów i wspólnych zdjęć - mówi P. Król. Święty-Ersetic wielokrotnie w swych przygotowaniach korzystała z obiektów OSiR, dyrektor ośrodka chętnie udostępniał jej stadion do celów treningowych.

Z tego co ustaliliśmy, Justyna Święty-Ersetic wjedzie na stadion miejski eskortowana przez wozy bojowe OSP z całego miasta. W jednostkach zapadają już ustalenia co do szczegółów przejazdu przez miasto zdobywczyni dwóch medali olimpijskich.

Do sali gimnastycznej w Ocicach nie zmieścili się wszyscy fani Justyny Święty-Ersetic. Stadion OSiR ma dużo większe możliwości pod tym względem

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka