Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Szkoła w Ocicach gotowa na strefę kibica. "To będzie przyjemność"

06.08.2021 06:31 | 0 komentarzy | ma.w

W sobotę na godzinę przed startem w Tokio kobiecej sztafety 4x400 m ruszy w Zespole Szkół nr 2 w dzielnicy Raciborza strefa kibica Justyny Święty-Ersetic. Potwierdza to dyrektor placówki Andrzej Skurk. To on był pierwszym „trenerem” złotej medalistki z Tokio, gdy ta chodziła do ocickiej podstawówki.

Szkoła w Ocicach gotowa na strefę kibica. "To będzie przyjemność"
Andrzej Skurk kierujący szkołą w Ocicach uczył tam wychowania fizycznego, kiedy w podstawówce była Justyna Święty. "Miała szóstkę na koniec" - wspomina.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skurk uczył wtedy wychowania fizycznego. Czy „Złota Justyna” już wtedy wykazywała oznaki swego wielkiego talentu do biegania? - Na wszystkie zawody międzyszkolne ją zabierałem. bo się wyróżniała. Pamiętam, że z wf wystawiłem jej szóstkę - uśmiecha się A. Skurk.

Jak podkreśla, z przyjemnością przyjdzie w sobotę do pracy, żeby pomóc Dawidowi Erseticowi - mężowi Justyny Święty-Ersetic i jego znajomym urządzić w szkole strefę kibica.

Ta planowana jest w sali gimnastycznej, gdzie staną dwa duże monitory. - Wybieramy pomieszczenie pod dachem, bo widać co się dzieje z pogodą - zaznacza A. Skurk.

Dyrektor zaznacza, że będzie musiał podporządkować wydarzenie obostrzeniom pandemicznym. - Będą obowiązywały maseczki. Spodziewam się umiarkowanej liczby fanów, bo pojemność sali trzeba dostosować do obowiązujących przepisów - dodaje szef placówki w Ocicach. Dostrzega funkcję integracyjną przedsięwzięcia. Skurk pamięta, jak wielu mieszkańców dzielnicy przyszło w 2018 roku witać Święty-Ersetic po sukcesach na ME w Berlinie.

Finał sztafety olimpijskiej 4x400 m zaplanowano w sobotę 7 sierpnia o godz. 14.30 czasu polskiego. Nie ma pewności, że pobiegnie w nim Justyna Święty-Ersetic. Skład ustalany jest na odprawie w dniu startu. Przypomnijmy, że zestawienie biegaczy w finałowym biegu sztafety mieszanej trenerzy zmienili niemal w ostatniej chwili. Z wywiadu w TVP Sport po zwycięskim biegu kwalifikacyjnym wynika, że można jednak liczyć na to, że raciborzanie obejrzą na bieżni absolwentkę szkoły w Ocicach. Święty-Ersetic mówiła tam: „do zobaczenia w sobotę”.

Wspólne kibicowanie musi się odbyć w reżimie sanitarnym. Zdj. FB Dawida Ersetica
Na tych ekranach będzie można 7 sierpnia śledzić olimpijską rywalizację. Zdj. FB Dawida Ersetica

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka