Sobota, 20 lipca 2024

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Polska sztafeta z Justyną Święty-Ersetic wygrała bieg eliminacyjny. "Niemożliwe nie istnieje"

05.08.2021 13:17 | 0 komentarzy | dud, r

Kobieca sztafeta 4x400 metrów zakwalifikowała się do finałowego biegu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Raciborzanka biegła jako ostatnia, finiszowała z dużą przewagą nad rywalkami. - To nas poniesie w sobotnim finale - zapewniała po biegu absolwentka ZSOMS i wychowanka raciborskiej Victorii.

Polska sztafeta z Justyną Święty-Ersetic wygrała bieg eliminacyjny. "Niemożliwe nie istnieje"
Polskie biegaczki przyznały, że nie biegły na 100%, a i tak uzyskały rewelacyjny czas
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic czasem 3.23,10 (drugi najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki) wygrały swój półfinał i awansowały do finału biegu sztafetowego 4x400 metrów w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Polki miały najlepszy w tym roku wynik na świecie uzyskany przez jakąkolwiek reprezentacyjną sztafetę.

"Aniołki Matusińskiego" pobiegły niezwykle szybko i spokojnie. Święty-Ersetic bardzo pewnie utrzymała prowadzenie Polek. Te zbudowały sporą przewagę i do mety raciborzanka dobiegała w spokojnym tempie. Za jej plecami finiszowały Kubanki i Belgijki. Był to trzeci czas eliminacji, szybciej pobiegły reprezentantki USA oraz Jamajki.

- Rekord Polski był blisko. Gdyby każda z nas pobiegła na maksa to może by został przez nas pobity. Widać, że mamy jeszcze zapas i możemy zapowiedzieć, że będziemy mocno walczyły w najbliższą sobotę i może cieszyły się równie mocno jak w minioną sobotę - powiedziała w TVP Sport Justyna Święty-Ersetic.

Justyna Święty-Ersetic na czele stawki w ostatnim etapie biegu eliminacyjnego 4x400 m. Fot. PKOl/Marek Biczyk

W Przeglądzie Sportowym można znaleźć jej wypowiedź, w której ocenia swój etap sztaferty. - Ruszyłam mocno, ale potem kontrolowałam sytuację i na ostatniej prostej zerkałam na telebim. Mogłam wyluzować. Mamy naprawdę wiele do pokazania w finale. Najcięższe zadanie już za nami - mówiła Święty-Ersetic. Dodała, że przekraczając linię mety "była w szoku, że z takiego biegu ("jej" 400 m to 51,42) udało się uzyskać tak fantastyczny rezultat".

- Myślę, że to, co się stało w sztafecie mieszanej doda nam tylko skrzydeł. Wierzymy teraz w to, że niemożliwe nie istnieje. Przyjechałyśmy walczyć przecież o medal w sztafecie kobiecej, a weszłyśmy w zawody z przytupem. To nas poniesie w sobotnim finale - dodała Święty-Ersetic w wypowiedzi cytowanej przez PS.

Finał odbędzie się w sobotę 7 sierpnia o godz. 14:30 czasu polskiego. Polki będą jednymi z faworytek do medalu olimpijskiego. Przypomnijmy, że J. Święty-Ersetic zrezygnowała dla sztafety z występu indywidualnego, boryka się bowiem jeszcze ze skutkami niedawnej kontuzji mięśnia czworogłowego.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka