Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Świetny występ żorskich pływaków na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy

26.07.2021 11:41 | 0 komentarzy | AgaKa

Na trwających aż cztery dni Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu juniorów zaprezentowali się wychowankowie żorskiego klubu pływackiego UKS Salmo Żory. Młodzi pływacy zajęli wysokie lokaty oraz pobili swoje rekordy życiowe.

Weronika Fira, Jakub Śliwka i Nadia Lala

W dniach 15-18 lipca na basenie Astoria w Bydgoszczy odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów w kategorii 17-18 lat, w których wzięli udział  pływacy z Żor: Weronika Fira i Jakub Śliwka obecnie trenujący w Gliwickim klubie Sikret oraz Nadia Lala z Unii Oświęcim. Żorscy siedemnastolatkowie, pomimo rywalizacji w podwójnej kategorii wiekowej ze starszymi zawodnikami, pokazali świetną formę i wywalczyli medale.

• Jakub Śliwka - specjalista od stylu klasycznego – zdobył brązowy medal zajmując 3 miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz 7 miejsce na 100 m stylem klasycznym i 16 miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.
  • Nadia Lala wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym. Zawodniczka 4 razy kwalifikowała się do finałów A w stylu dowolnym, osiągając wyniki: 6 miejsce na 400 m, 7 miejsce na 1500 m, 8 miejsce na 800 m oraz 9 miejsce na 200 m.
  • Weronika Fira wywalczyła 4 razy finał B i może pochwalić się bardzo dobrymi rezultatami: 13 miejsce 800 m stylem dowolnym, 14 miejsce 1500 stylem dowolnym, 15 miejsce 400 stylem zmiennym oraz 17 miejsce 400 stylem dowolnym.