Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Patrol

Nieprzytomna staruszka leżała przy drodze. Policjanci poszukują świadków wypadku

25.07.2021 09:59 | 0 komentarzy | żet

Do wypadku doszło 19 lipca w Szymocicach. Starsza kobieta odniosła ranę głowy.

Nieprzytomna staruszka leżała przy drodze. Policjanci poszukują świadków wypadku
83-latka trafiła do szpitala. W pobliżu miejsca wypadku znaleziono rower, którym prawdopodobnie kierowała kobieta. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu poszukuje naocznych świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce w dniu 19 lipca 2021 roku około godziny 09:40, w Szymocicach na ul. Gliwickiej, gdzie doszło do wywrócenia się kierującej rowerem. Zwracamy się z prośbą do świadków tego zdarzenia o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Apel kierujemy do wszelkich osób mających jakiekolwiek informację na temat przedmiotowego zdarzenia drogowego oraz ewentualnych bezpośrednich świadków o kontakt telefoniczny pod numerem 47 85 562 55 lub 47 85 562 30 lub osobisty w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu ul. Bosacka 42 albo na adres mailowy: kryminalny@raciborz.ka.policja.gov.pl

- czytamy w komunikacie KPP w Raciborzu.

83-latka trafiła do szpitala

Przypomnijmy, do wypadku doszło 19 lipca około godz. 9.43 na ul. Gliwickiej w Szymocicach. Osoba zgłaszająca natrafiła na nieprzytomną kobietę, która leżała na drodze. Z rany na głowie sączyła się krew. W pobliżu znajdował się rower. Na miejsce zadysponowano strażaków, policjantów oraz ratowników medycznych.

Strażacy udzielili poszkodowanej pomocy. Wkrótce kobieta odzyskała przytomność. - Następnie ratownicy zabrali 83-latkę do szpitala - mówi bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Wstępne ustalenia - brak udziału osób trzecich

- Kierująca rowerem 83-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego w nieznanych okolicznościach przewróciła się i doznała ogólnych potłuczeń ciała. Na rowerze nie ma uszkodzeń, które wskazywałyby, że ktoś ją potrącił - mówi z kolei nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Po zakończeniu czynności ratowniczych i dochodzeniowych, strażacy zmyli z drogi plamę krwi.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 300 zł.

Jak często dochodzi tam do kolizji i wypadków?

W 2020 roku w powiecie raciborskim doszło do 937 zdarzeń drogowych: 904 kolizji oraz 33 wypadków. W tej liczbie zawiera się 96 zdarzeń drogowych (94 kolizje oraz 2 wypadki), do których doszło na DW 919. To droga prowadząca z Raciborza do Rud (i dalej - do Sośnicowic). To właśnie na tej drodze znaleziono ranną 83-latkę.

W zeszłym roku w Szymocicach doszło do 9 kolizji, nikt nie został ranny.