Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Powiatowe EURO w piłce nożnej rozstrzygnięte [WYNIKI] [ZDJĘCIA]

22.07.2021 14:54 | 0 komentarzy | d

„Wakacje w powiecie” dla dzieci i młodzieży organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu przebiegają twórczo, turystycznie i sportowo.

Powiatowe EURO w piłce nożnej rozstrzygnięte [WYNIKI] [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za nami powiatowe EURO w piłce nożnej. Zawody odbyły się w dniach 19 lipca i 21 lipca na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

Sześć drużyn

Turniej rozpoczął się od uroczystej ceremonii otwarcia, podczas której zawodnicy zostali oficjalnie powitani przez dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Małgorzatę Szczygielską i Starostę Raciborskiego Grzegorza Swobodę, który oddał pierwszy gwizdek, po którym zawodnicy wybiegli na boisko (pisaliśmy o tym także TUTAJ).

Do rywalizacji przystąpiło sześć dziecięcych drużyn: nr 1- Racibórz, nr 2 – Racibórz, nr 3 – LKS Tworków, nr 4 – LKS Tworków, nr 5 KS Kornowac, nr 6 - Akademia Piłkarska Champions, odział Racibórz. Warto nadmienić, że drużyny 1 i 2 to drużyny niezrzeszone w klubach tylko spontanicznie zorganizowały się w odpowiedzi na planowane powiatowe EURO na Orliku.

Kto wygrał?

Były to rozgrywki obfitujące w wielkie emocje, mnóstwo pięknych goli i wspaniałych interwencji bramkarskich.

Kibice, jak i organizatorzy gromko dopingowali zawodników, z niecierpliwością czekając na wyniki. I stało się. I miejsce i złoto zdobyła drużyna nr 2 – Racibórz, II miejsce i srebro drużyna nr 3 – LKS Tworków, III miejsce i brąz drużyna nr 6 – Akademia Piłkarska Champions, oddział Racibórz. W dalszej kolejności IV miejsce zajęła drużyna nr 1 – Racibórz, V miejsce drużyna nr 4 – LKS Tworków, VI miejsce drużyna nr 5 – KS Kornowac.

Ceremonii dekoracji Powiatowego EURO dokonali wspólnie dyrektor MiPBP w Raciborzu i Starosta Raciborski. Zawodnicy trzech pierwszych drużyn otrzymali odpowiednie do zajętego miejsca medale, a dodatkowo drużyna dostała piłkę. Poza tym wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominek w postaci książki oraz słodycze.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu turnieju w tym opiece medycznej, koordynatorowi na Orliku i sędziom.

źródło: MiPBP Racibórz

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.