Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Fatalne wieści dla podróżnych. Trzeba wymienić aż kilometr toru pod Czerwionką

22.07.2021 08:57 | 1 komentarz | acz

- Służby techniczne non-stop pracują, by jak najszybciej naprawić tor i przywrócić ruch kolejowy między Czerwionką a Leszczynami na linii Katowice - Rybnik - zapewnia PKP PLK.

Fatalne wieści dla podróżnych. Trzeba wymienić aż kilometr toru pod Czerwionką
Przygotowywany jest teren do odbudowy podtorza. Wcześniej konieczne było osuszenie terenu, po intensywnych opadach deszczu Fot. Grzegorz Szędzioł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek zakończyły się prace przy wykolejaniu dwóch wagonów pociągu relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Wstępnie oszacowano, że do wznowienia ruchu ze stacji Rybnik w kierunku Katowic konieczna jest naprawa aż kilometra toru i jednego rozjazdu. Obecnie wykonywane są pomiary geodezyjne i badania geotechniczne w celu określenia wzmocnienia podtorza. Przygotowywany jest teren do odbudowy podtorza. Wcześniej konieczne było osuszenie terenu, po intensywnych opadach deszczu. Transportowane są też materiały na miejsce robót.

Remont dotyka wszystkich podróżnych korzystających z pociągów relacji Rybnik - Katowice. Do czasu wznowienia ruchu pociągów obowiązują zmiany w komunikacji. - Przewoźnik Koleje Śląskie utrzymuje zastępczą komunikację autobusową na odcinku Czerwionka – Leszczyny. Pociągi PKP Intercity kierowane są zmienioną trasą. Dla zapewnienia sprawnego ruchu pociągów w regionie cały czas działa zespół, w którego skład wchodzą przedstawiciele zarządcy infrastruktury i przewoźników - zapewnia Katarzyna Głowacka z PKP PLK. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną piątkowego zdarzenia na odcinku Leszczyny – Czerwionka, był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Komisja wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia.