środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Eliminacje do Mistrzostw Polski w Jeździe na Hulajnodze. Wciąż można się zapisać

15.07.2021 15:22 | 0 komentarzy | AgaKa

Już w najbliższą sobotę, 17 lipca na skateparku przy ul. Folwareckiej w Żorach będziemy mogli zobaczyć najlepszych zawodników w Polsce w jeździe na hulajnodze. Obędą się tam Eliminacje Mistrzostw Polski w Jeździe na Hulajnodze. Impreza organizowana jest przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich oraz Polish Scoot Commission, a partnerem imprezy został Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Honorowy Patronat nad imprezą objął Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory.

Eliminacje do Mistrzostw Polski w Jeździe na Hulajnodze. Wciąż można się zapisać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody rozpoczną się w sobotę, 17 lipca o godz. 11.00 i rozgrywane będą w trzech kategoriach wiekowych, natomiast już od godz. 10.00 otwarte będzie biuro zawodów i prowadzone będą zapisy.

Eliminacje składać się będą z dwóch etapów:

Etap pierwszy w formie „Jam Session” polegał będzie na przejazdach grupowych zawodników w określonym przedziale czasowym, w ramach którego zawodnicy wykonywać będą ewolucje celem uzyskania jak największej liczby punktów.

W etapie drugim zaprezentują się najlepsi zawodnicy w formie dwóch indywidualnych przejazdów. Punktowany będzie ten z większą ilością zdobytych punktów. Komisja sędziowska będzie oceniać stopień trudności tricków, ich różnorodność, płynność i styl.

Pula nagród wynosi 3 000 zł. Przewidziane są nagrody dla najlepszych żorzan w każdej kategorii. Uwaga żorzanie! W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy posiadający aktualną licencję  zawodniczą PZSW, będzie można ją nabyć w dniu imprezy w biurze zawodów. Dla kibiców stworzona zostanie specjalna strefa kibica z konkursami dla publiczności. Impreza odbędzie się przy wsparciu sponsorów. Do ich grona dołączyły żorskie firmy „Bar Bistro Cegielnia” oraz „Kapadora”.