Sobota, 20 lipca 2024

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Michał Fita chce poczuć swąd palonej gumy. "Stolica driftu w Polsce"

08.07.2021 06:30 | 2 komentarze | ma.w

Były wiceprezydent Raciborza, a obecnie dyrektor Tkalni - Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu, jako współorganizator 55 rundy Drift Open, to raciborski akcent w organizacji motoryzacyjnego show ulicami miasteczka na Opolszczyźnie.

Michał Fita chce poczuć swąd palonej gumy. "Stolica driftu w Polsce"
Michał Fita z Marcelem Głogowskim wiceburmistrzem Kietrza, zapalonym motocyklistą. Fita mówi, że święto driftu w Kietrzu będzie największym wydarzeniem na pograniczu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 16 do 18 lipca w Kietrzu odbywać się będzie 55 runda Drift Open. Zawody odbędą się w formule, które dopuszcza zawodników PRO i Masters. Zaplanowano przejazdy w parach na ulicach miasta.

Gospodarza imprezy będzie reprezentował Jacek Olejnik wieloletni zawodnik Drift Open.

Organizatorzy zapewniają, że trasa zostanie przygotowana „pod widza i zlokalizowana będzie w rejonie ratusza; powstanie sztuczne rondo i będzie dużo dymu oraz hałasu; auta pojadą drzwi w drzwi”. Kibice będą mogli obejrzeć auta z bliska, wsiąść do nich i zrobić sobie zdjęcie z zawodnikiem. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w internecie. Kulminacyjne momenty Drift Open to sobotnie (16 lipca) kwalifikacje w godz. od 14.40 do 20.30 oraz pojedynki w parach w niedzielę (17 lipca), między godz. 14.00 a 17.30.

Nad częścią kulturalną towarzyszącą wydarzeniom na torze czuwa raciborzanin Michał Fita, kierujący kietrzańskim centrum kultury i sportu. Drift Open będzie jedną z atrakcji z okazji 700-lecia Kietrza.

- Robimy wszystko, że Kietrz został w lipcowy weekend stolicą driftingu w naszym kraju - mówił Fita na konferencji prasowej promującej imprezę. Dodał tam, że liczy na ryk silników i zapach palonej gumy, które będą atrakcją ulicznych pojedynków samochodowych.

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza, radny Raciborza