Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Zawada ma nowe latarnie. To efekt głosowania w budżecie obywatelskim

01.07.2021 12:59 | 1 komentarz | ska

Od kilku dni w wodzisławskiej dzielnicy Zawada mieszkańcy mogą już oglądać efekt ich wysiłków w głosowaniu nad budżetem obywatelskim 2020 - rząd ozdobnych latarni, które stanęły przy ul. Długiej i części ul. Młodzieżowej. 

Zawada ma nowe latarnie. To efekt głosowania w budżecie obywatelskim
Nowe latarnie w dzielnicy Zawada nie tylko poprawiają estetykę, ale też zwiększają bezpieczeństwo.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawada ma nowe latarnie. To efekt głosowania w budżecie obywatelskim

- Dziękujemy za komentarze i wsparcie, nie byłoby to możliwe bez Waszych głosów. Jedna z najmniejszych dzielnic wygrywa z dużą przewagą wszystkie budżety obywatelskie - komentuje Jan Zemło, przewodniczący rady dzielnicy Zawada. 
Wtóruje mu radny Jakub Elsner. - Długo na to czekaliśmy! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w głosowanie oraz tym, którzy pomagali na etapie realizacji - podkreśla radny. 

Bezpieczniej i ładnie w centrum

Mieszkańcy podkreślają, że w centrum dzielnicy brakowało odpowiedniego oświetlenia, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo - szczególnie wieczorami i w nocy. Przypomnijmy, że szacunkowy koszt projektu wynosił 100 tys. zł. Inwestycja znajduje się w najczęściej odwiedzanym rejonie dzielnicy Zawada. W bezpośrednim otoczeniu tego miejsca znajduje się szereg instytucji i punktów użyteczności publicznej, oraz zakładów usługowych. Znajdują się tam między innymi: szkoła, remiza OSP, sklepy, restauracje oraz punkty usługowe takie jak: salon fryzjerski, kwiaciarnia, paczkomat.

Najwięcej głosów w mieście

Na projekt w ramach miejskiego budżetu obywatelskiego oddano łącznie 862 głosy. Jak zaznaczają społecznicy z dzielnicy Zawada, nowe latarnie to jaskółka zmian, jakie są w planach w centrum miejscowości. Warto podkreślić, że to teren, który podczas ulewy 13 maja stał się jednym wielkim rozlewiskiem wodnym. W pierwszej kolejności więc należy w tym miejscu uregulować gospodarkę wodną, aby w przyszłości nie dochodziło to podobnych zdarzeń.