Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Urząd Miejski w Krzanowicach wypięknieje. Trwają prace [ZDJĘCIA]

30.06.2021 09:48 | 1 komentarz | mad

Trwa termomodernizacja krzanowickiego urzędu. Roboty mają zakończyć się do jesieni.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach inwestycji przewidziano roboty rozbiórkowe na dachu, docieplenie ścian zewnętrznych budynku, ocieplenie stropodachu oraz ścian fundamentowych, a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, remont schodów, wyburzenie murków i likwidacja zejścia. Ponadto przewidziano roboty związane z poszerzeniem otworów na okna i drzwi oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku.

Na realizację urzędnicy z powodzeniem sięgnęli po 500 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Koszt inwestycji określono na 824 tys. złotych - bo tyle zażyczyła sobie firma, która została wyłoniona w przetargu. To spółka Dan Pol Budownictwo z Tych (była to najtańsza oferta, która wpłynęła do urzędu).

Jak przypomina burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla, umowa z wykonawcą została podpisana w pierwszej połowie maja. Od tego momentu firma ma 120 dni na wykonanie inwestycji. – Nie przewidujemy utrudnień dla mieszkańców w dostępie do urzędu w trakcie trwających robót – odpowiedział burmistrz, kiedy spytaliśmy o tę kwestię.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.