Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Klima do Polowego: nie postawi pan na swoim."Czy to groźba?"

30.06.2021 06:39 | 16 komentarzy | ma.w

Przewodniczący komisji gospodarki miejskiej Piotr Klima ujawnił nieco z możliwego scenariusza sesji absolutoryjnej, która odbędzie się w środę 30 czerwca. - Te wasze malutkie zwycięstwa, które teraz odnosicie, jakieś oświadczenia, pisma, przez was manipulowane. Jest kilku z nas zdeterminowanych, żeby temu położyć kres i żeby tak dalej być nie było - powiedział prezydentowi Polowemu na forum komisji budżetowej.

Klima do Polowego: nie postawi pan na swoim."Czy to groźba?"
Piotr Klima nie szczędzi krytyki pod adresem prezydenta odkąd został radnym niezależnym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystąpienie Piotra Klimy dotyczyło medialnej wypowiedzi Dariusza Polowego o zamiarach przebudowy raciborskiego rynku (mówił o tym na posesyjnej konferencji prasowej miesiąc temu, zapytany przez Nowiny, bo temat podjął wcześniej jego zastępca - Dawid Wacławczyk - przyp. red.).

"Przewraca pan miasto"

Radny z mediów dowiedział się, że będą się na rynku "cuda działy". Wyborcy zaczęli go pytać, jakie władze mają zamiary wobec raciborskiego rynku. - A my nic. Ani be, ani me. Bo to prezydent chce zadrzewić rynek, żeby był jak przed wojną, lecz bez naszej wiedzy - stwierdził Klima i podkreślił, że nie podoba mu się, że władza uchwałodawcza dowiaduje się o planach włodarza ostatnia.

Dziwił się, że Polowy nie spytał rajców. - To bulwersujące. Przewraca pan miasto na prawo na lewo, a rada miasta nic do tego nie ma? Żeby ludzie się z nas śmiali? Żeby myśleli, że radni nie mają pojęcia co się w tym mieście dzieje? - mówił coraz odważniej jeden z najbardziej doświadczonych samorządowców w Raciborzu.

Przewidujący Fiołka

- Żądam żeby pan zastopował tego typu działania. Wpierw mają być informowani radni, a później media. Bo to się naprawdę źle skończy! - oznajmił Piotr Klima.

Od głowy miasta usłyszał w reakcji tylko jedno pytanie. - Czy mam to odczytywać jako groźbę? - spytał Dariusz Polowy.

Gdy Klima odparł, rozglądając się dookoła zajmowanego przezeń miejsca, że nie ma pod ręką żadnej broni, Leon Fiołka pomny licznych utarczek słownych z radnym, rzucił: źle się to skończy. I nie pomylił się.

Piotr Klima rozpoczął bowiem długą wypowiedź adresowaną do Polowego. - Te wasze działania, te iskrzenia, ta walka, te płomienie które już buchają, to źle się skończy dla Raciborza. W tej walce ktoś przegra i ktoś wygra, ale myślicie, że konsekwencje dla mieszkańców będą z tego żadne? - pytał radny.

Trzy tężnie na rynku jak w Ciechocinku

Zdaniem Klimy, zasiadającego w radzie od kilku kadencji, aktualnie w samorządzie raciborskim odbywa się "ciągły grill".

- Jestem naprawdę wkurzony. Dlaczego pan pomija radę? My powiemy „nie” dla rynku. Bo dacie nam to do przegłosowania i znowu będzie tłumaczenie, że miało być tak pięknie, jak w zoo, jak w parku botanicznym, ale ci beznadziejni radni się znowu na to nie zgodzili. To tężnię jak w Ciechocinku postawmy na rynku, nawet ze trzy tężnie! - grzmiał niezależny aktualnie rajca.

Klima nie zgadza się na obecny sposób traktowania rady przez prezydenta, jego zdaniem niepoważny wobec tego organu. - Nie może pan nas tak sobie zdmuchiwać. Myśleć: a co oni mi mogą? Oby się nie okazało że mogą dużo - zakończył Klima.

Piotr Klima mówi o cudach na rynku.mp3

"Proszę nie być takim sprytnym"

Prowadzący obrady komisji budżetu Mirosław Lenk zwrócił się do prezydenta Polowego słowami: myślę, że to zostanie bez komentarza? Polowy kiwnął potwierdzająco i Lenk zamknął obrady.

P. Klima był zaskoczony obrotem sprawy. - A co z odpowiedzią dla mnie? Ja po to mówię, żeby prezydent mi odpowiedział - zwrócił się do Polowego. Ten zauważył, że obrady już zamknięto. - Proszę nie być takim sprytnym. Co wy tu wyprawiacie? - zirytował się były szef klubu radnych prezydenckich.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz