Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

"Genialny objazd", czyli 6 kilometrów w 30 minut

29.06.2021 12:00 | 1 komentarz | żet

- Nie dość, że zwężenie przy dwupasmówce skutecznie zwolniło cały ruch, teraz dołożono jeszcze jedną przeszkodę - pisze pan Eugeniusz z Raciborza.

"Genialny objazd", czyli 6 kilometrów w 30 minut
Kolejne utrudnienia w ruchu na ul. Rybnickiej w Raciborzu coraz bardziej dają się we znaki kierowcom. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25 czerwca rozpoczęto przebudowę ronda im. Jana Darowskiego w Raciborzu (obok "Auchan"). Objazd wytyczono przez jezdnię tymczasową, ulicę Markowicką, a następnie po terenie centrum handlowego.

- Koło godziny 13.00 podróż z Raciborza do Brzezia zabrała około 30 minut (6 km). Dodatkowo w miejscu zamknięcia ruchu nie widać żywej duszy przy pracy. Aż strach pomyśleć, co będzie w godzinach szczytu. Rozwiązanie jest też bardzo niebezpieczne dla zakupowiczów wyżej wspomnianych centrów handlowych - pisze pan Emil z Raciborza, określając objazd jako "genialny".

Schemat nowej organizacji ruchu (fot. UM Racibórz).

Utrudnienia w ruchu mają związek z remontem drogi wojewódzkiej nr 935 od kanału Ulgi do Rzuchowa. Inwestycję realizuje firma Drog-Bud na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Koszt inwestycji to 103 mln zł. Całość powinna być gotowa do 1 marca 2022 roku.