Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Pasjonat lokalnej piłki o tym, co dzieje się w Kuźni Raciborskiej: Może lepiej zaorać te boiska i posadzić ziemniaki?

07.06.2021 11:58 | 4 komentarze | żet

LKS Czarni Nowa Wieś rozgromił KS Stal Kuźnia Raciborska 15:0. Drużynie z Kuźni, która dysponuje pięknym obiektem sportowym, zagraża spadek z A klasy. Tymczasem w pozostałych miejscowościach gminy sytuacja wcale nie wygląda lepiej. Niedawno zawiesiły lub zaprzestały działalności dwa inne kluby. Te, które pozostały, radzą sobie w najlepszym razie przeciętnie.

Pasjonat lokalnej piłki o tym, co dzieje się w Kuźni Raciborskiej: Może lepiej zaorać te boiska i posadzić ziemniaki?
Maciej Kozina niepokoi się stanem klubów piłkarskich w jego rodzinnej gminie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wysoka przegrana "Stali" w meczu z "Czarnymi" w 28. kolejce skłoniła Macieja Kozinę - pasjonata lokalnej piłki i byłego dziennikarza Nowin - do opublikowania w mediach społecznościowych listu otwartego.

Warto się zastanowić, co jest źle, skoro w gminie zamieszkałej przez przeszło 12 tysięcy mieszkańców nie ma choćby jednego klubu piłkarskiego nawet na poziomie szóstej ligi

- pisze Maciej Kozina.

O tym, że z piłką nożną w gminie Kuźnia Raciborska jest źle, świadczy również rozpad LKS Jankowice po śmierci Henryka Machnika oraz zawieszeniw działalności przez LKS Płomień Siedliska.

Poza "Stalą", która wkrótce może pożegnać się z A klasą, w rozgrywkach uczestniczą jeszcze LKS Buk Rudy (A klasa) oraz LKS Ruda Kozielska (C klasa).

- Warto się zastanowić nad tym gdzie jest problem, bo może więcej korzyści będzie jak się zaorze te boiska i posadzi ziemniaki. Resztę zostawiam do przemyśleń... - kończy swój list M. Kozina.