Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Dziś egzamin ósmoklasisty. W Jastrzębiu-Zdroju zdają 822 osoby

25.05.2021 10:29 | 0 komentarzy | ska

"Mała matura", jak określany jest egzamin po szkole podstawowej będzie trwać do 27 maja. W tym czasie uczniowie napiszą test z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Tego egzaminu nie można oblać. 

Dziś egzamin ósmoklasisty. W Jastrzębiu-Zdroju zdają 822 osoby
Do egzaminu ósmoklasisty przystąpi 822 uczniów z Jastrzębia-Zdroju.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś egzamin ósmoklasisty. W Jastrzębiu-Zdroju zdają 822 osoby

Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecydowała, że tegoroczny egzamin ósmoklasisty rozpocznie się dziś i potrwa do 27 maja. Tak jak dotychczas, będzie miał on formę wyłącznie pisemną i będzie zawierać zarówno pytania zamknięte (testowe) jak i otwarte.

Egzamin ósmoklasisty każdego dnia rozpoczynać się będzie o godzinie 9 rano. Pisany jest z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz nowożytnego języka obcego. Egzaminu tego nie można nie zdać, ale od jego wyników zależeć może przyjęcie do wybranej szkoły średniej.

Nie można oblać

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów ostatniej klasy szkół podstawowych – trzeba do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Wraz z likwidacją gimnazjów zastąpił egzaminy gimnazjalne i w tym roku przeprowadzony zostanie po raz trzeci. Po raz drugi odbędzie się przy tym na specjalnych zasadach wymuszonych pandemią COVID-19.

Olimpijczycy uprzywilejowani

Warto dodać, że w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej oprócz wyników z egzaminu dużą rolę będą odgrywać także punkty przyznawane za udział w olimpiadach i konkursach. Udział w olimpiadach ma wpływ również na same wyniki egzaminu po szkole podstawowej.