Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Mieszkanka Rud reaguje na apel burmistrza Machy do babć: Jestem zaszokowana

19.05.2021 12:21 | 6 komentarzy | mad

List, który trafił do redakcji Nowin to pokłosie wywiadu z Pawłem Machą, burmistrzem Kuźni Raciborskiej, jaki przeprowadziliśmy w sprawie pomysłu grupy inicjatywnej, dążącej do wybudowania w Rudach przedszkola i żłobka.

Mieszkanka Rud reaguje na apel burmistrza Machy do babć: Jestem zaszokowana
– Skrócony staż pracy o 10 lat spowoduje, że emerytury będą bardzo niskie więc „etatowe Babcie” ponownie zgłoszą się po świadczenia do MOPS-u, czy te pieniądze też są już zarezerwowane w budżecie gminy? – pyta mieszkanka (zdjęcie poglądowe)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Macha pytany przez nas w wywiadzie, jak zapatruje się na budowę żłobka w sołectwie, odpowiedział:

– Na chwilę obecną mamy jeden prywatny żłobek, który ma możliwości rozwoju. Jeżeli komuś zależy, to może skorzystać z jego usług. Budowa gminnego żłobka musi być „szyta pod wymiar”, czyli odpowiadać na konkretne zapotrzebowanie; choć w tym przypadku mówimy o łączeniu funkcji: żłobkowej i przedszkolnej przez jedną placówkę, która miałaby powstać. Choć ja jestem tradycjonalistą, uważam, że babcia jest najlepszą instytucją, która może zaopiekować się naszym dzieckiem. Apeluję więc do babć: nie zapominajcie o swojej funkcji w społeczeństwie.

Ostatnie zdanie spotkało się z reakcją mieszkanki Rud.

– Przeciętnie kobieta zostaje babcią około 50 roku życia, czyli wg. pana burmistrza powinna rzucić pracę po około 30 latach pracy i zająć się wnukami. Rozumiem, że pan burmistrz nie ma pieniędzy na budowę żłobka i przedszkola, ale zarezerwował już pieniądze na zasiłki z MOPS-u dla niepracujących babć na najbliższe 10 lat do osiągnięcia wieku emerytalnego przez „etatowe Babcie”. Skrócony staż pracy o 10 lat spowoduje, że emerytury będą bardzo niskie więc „etatowe Babcie” ponownie zgłoszą się po świadczenia do MOPS-u, czy te pieniądze też są już zarezerwowane w budżecie gminy? – czytamy w korespondencji do redakcji Nowin, podpisanej przez „pracującą Babcię Ewę” (nazwisko mieszkanki do wiadomości redakcji).

Pełną treść listu publikujemy w poniższym załączniku:

List (kliknij w aktywny link)

Czytaj również: 


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.