środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

12.05.2021 21:13 | 0 komentarzy | żet

TEKST AKTUALIZOWANY

Już kilkanaście zastępów strażaków walczy ze skutkami burzy, która wieczorem 12 maja przeszła nad naszym regionem. Ze wstępnych informacji wynika, że najgorsza sytuacja panuje w Borucinie.

Nawałnica nad powiatem raciborskim. Borucin pod wodą, gradobicie w Nędzy
Zalane drogi, piwnice, posesje - to krajobraz po nawałnicy, która wieczorem 12 maja przetoczyła się przez Raciborszczyznę.

Intensywne opady deszczu spowodowały lokalne podtopienia. Problem dotyczy m.in. Borucina, Krzanowic oraz miejscowości Nowa WioskaOwsiszcze i Tworków w gminie Krzyżanowice.

W Borucinie nadmiar wód opadowych uszkodził drogi i chodniki (fot. Potępia Iskierka).

Do wypompowywania wody z zalanych piwnic i posesji oraz zmywania błota naniesionego na jezdnię zaangażowano strażaków-ochotników z Bieńkowic, Borucina, Bojanowa, Chałupek, Krzanowic, Pietraszyna, Raciborza-Markowic, Rudnika, Tworkowa, Wojnowic oraz Zabełkowa.

W Nędzy doszło do gradobicia (fot. Czytelnik).

W Chałupkach z powodu załamania pogody przerwano mecz LKS Chałupki - Buk Rudy. Do 71. minuty gospodarze prowadzili 3:2 (Impacto Andrzej Kaczor/Facebook).